Головна Новини У Тернополі знімають ролик-інсценізацію подій під Крутами

У Тернополі знімають ролик-інсценізацію подій під Крутами

340

vlcsnap-2016-01-29-18h37m47s907У Тернополі знімають ролик-інсценізацію подій під Крутами. 29 січня 1918 року біля станції Крути 300 студентів вступили у нерівний бій із чотиритисячною армією Муравйова, аби зупинити наступ більшовиків та відстояти Українську народну республіку. Ця затримка ворога, ціною власного життя, дозволила українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який тоді врятував молоду українську державність. Інсценувати цю історичну подію сьогодні спробували на Театральній площі Тернополя.

Ідея створення відео ролика – вшанувати пам’ять героїв Крут, які віддали своє життя за Україну, кажуть організатори. Переконані, тема війни актуальна сьогодні і ми повинні рівнятися на тих, хто нас захищає. Частину ролика відзняли напередодні. 29-го січня відтворювали бій, що стався майже сто років тому.

– Для мене події, перш за все, означають величезний дух незламності чину, відданості своїй державі, своїм ідеалам, яка не залежить від твого віку, від твоєї можливості. Чи отого майбутнього, отої невизначеності, чи ти лишишся живий, чи ти не лишишся. Так само як пішли ці молоді хлопці – так само повинен піти кожен з нас, – розповідає учасник акції Павло.

На Театральному майдані Тернополя зібралося близько сотні людей. Вони вишикувались у шеренгу, подавали один одному несправжню зброю, а потім попрямували на залізничний вокзал знімати іншу частину ролика. Організатори кажуть – таким чином хотіли показали, що наша молодь згуртована і готова захищати Батьківщину. Організували акцію активні молодіжні громадські організації Тернополя, до участі долучилися і мешканці міста.

– Частина тих людей, які стали на оборону Києва, були молодими людьми. Деякі з них мали певні навики, а частина з них була без жодних навиків . Були непідготовлені, не мали абсолютно ніякого військового вишколу. Це просто була молодь, яка виявила свою позицію. 98 років тому це сталося і нам варто про це пам’ятати, тому що в нас можуть відтворюватися аналогічні події. І це тема не має затухати серед молоді чи бути неактуальною, – говорить організатор акції, керіник МГО “МНК” у Тернополі Василь Дубовий.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here