додому надзвичайне У Тернополі знайшли тіло чоловіка, ймовірна причина смерті якого – переохолодження

У Тернополі знайшли тіло чоловіка, ймовірна причина смерті якого – переохолодження

586

morozПерша смерть від холоду. У Тернополі знайшли тіло чоловіка, ймовірна причина смерті якого – загальне переохолодження організму. Крім цього, з початку зими вже є і постраждалі від морозу.

Зима ще не набрала обертів, а перші жертви уже принесла. Днями внаслідок переохолодження постраждало двоє людей.

– До Підгаєцької центральної районної лікарні шпиталізовано 51-літнього жителя с.Юстинівка з діагнозом обмороження обох стоп ніг. А у Тернополі на вулиці Микулинецькій місцеві жителі виявили тіло чоловіка, який загинув через переохолодження, – розповіла помічник начальника управління ДСНС України в Тернопільській області по зв’язках з громадськістю Ірина Крупа.

Рятувальники нагадують, як вберегтися від переохолодження. Це означає дотримуватись правил збереження внутрішнього тепла людини.
На голодний шлунок гіпотермія, тобто переохолодження організму може виникнути і при нульовій температурі, тому перед тим, як вийти на холод, ситно поїжте і випийте гарячий напій. Інакше організм не матиме звідки брати енергію, щоб підтримувати температуру тіла.
Одягайтеся багатошарово, тобто кілька легких светрів замість одного теплого, та вільно, щоб не спітніти.

Захищайте відкриті ділянки шкіри. Не забувайте вдягати рукавиці, а ніс та вуха захищати шапкою, шарфом, піднятим коміром.
Заходьте, щоб зігрітися, у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці.


Проконсультуйтесь з лікарем щодо ліків, які ви приймаєте. Деякі з них підвищують чутливість організму до температурних коливань, холоду.
Особливо уважними варто бути до дітей, подбати про їх одяг та калорійне вітамінізоване харчування. Медики радять не виводити на вулицю дітей до 3–х років, якщо температура повітря понад 10 градусів морозу, дошкільнят та школярів при температурі нижче – 20 градусів.