додому суспільство У Тернополі живуть чорні лебеді

У Тернополі живуть чорні лебеді

431

У Тернополі живуть чорні лебеді. У зоокутку Тернопільського парку "Топільче" поселилася пара австралійських чорних лебедів. До Тернополя вони приїхали з Німеччини. Уже незабаром рідкісних для нашого краю птахів зможуть побачити всі охочі.

Чорні Австралійські лебеді-клекуни більш декоративні та дещо менші за своїх білих родичів. У Тернопіль молоду пару привезли із Німеччини – це подарунок зоокутку що в парку "Топільче". Лебідці наразі виповнився рік, самець має три роки.

– На Україні їх як то кажуть, рідко зустрічати, десь можна в дикій природі. Вони переважно в якихось зоопарках, зоокуточках знаходяться, ну от попали нарешті і до нас. В нас раніше уже був один, але він вже свій вік віджив, вже по віці він помер, а так зараз два свіжих, нормально себе ведуть, їсти їдять, веселі, купаються, – розповідає завідувач парком "Топільче" Тернополя Юрій Бойко.

Вода у ставку, де нині помістили чорних лебедів, проточна. До їжі вони невибагливі – в раціоні зерно, крупи, хліб, їдять траву, що росте на галявині. Наразі у новоприбулих птахів попереду 22 дні карантину – окремо від іншого птаства, яке нині живе у зоокутку парку "Топільче". Потім, як приживуться та пройдуть повну ветеринарну перевірку, їх планують об'єднати.

– Ми повинні їх з'єднати з білими, доглянути, щоб вони разом, щоб вони були більше на очах у людей, щоб люди мали за прикрасу в місті, що є такі птиці, лебеді чорні ще в нас, – каже Юрій Бойко.