додому суспільство У Тернополі збирають гроші на пам’ятник Ігорю Гереті

У Тернополі збирають гроші на пам’ятник Ігорю Гереті

387

75-у річницю з дня народження нашого земляка Ігоря Герети відзначатиме Тернопільщина 25 вересня. 2013 рік, за рішенням сесії обласної ради, оголошено роком пам'яті славетного археолога, мистецтвознавця, історика, поета. Також у рамках відзначення 75-річчя міська влада планує встановити у центрі Тернополя пам'ятник Ігорю Гереті.

Олександр Смик, начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міськради: "Я закликаю сьогодні друзів Герети, закликаю тих 40 кандидатів наук, які вийшли із стін оцього інституту і всіх кандидатів в депутати народні, і членів міськради, і облради скластися по 

500 гривень. Володя, я перший тобі їх дам і це буде початок. Сьогодні 5 червня, а 5 липня ти на телевізор скажеш: ми маєм кошти на 80 тих нещасних тисяч чи не маєм".

Володимиру Бірчаку – завідувачу Тернопільського історико-меморіального музею політичних в'язнів та репресованих очільник міського управління культури і мистецтв пропонував на поминальних урочистостях з нагоди 11-ї річниці з дня смерті Ігоря Герети. Олександр Смик каже: макет скульптури уже готовий і чекає на своє втілення. Гроші на пам'ятник Ігорю Гереті у Тернополі завідувачу Тернопільського історико-меморіального музею політичних в'язнів та репресованих може віддати кожен охочий тернополянин.