додому Новини У Тернополі завершили перерахунок субсидій

У Тернополі завершили перерахунок субсидій

612

У Тернополі завершили перерахунок субсидій на опалювальний період до 30 квітня 2018 року. Загалом у цей час субсидії в місті отримуватимуть 47 320 сімей. Мешканцям, які подавали документи на субсидію, необхідно звернутися до ЖЕКів та отримати повідомлення із зазначенням розміру субсидії та обов’язкової частки оплати, повідомляють в управлінні соцполітики.

Субсидії на опалювальний період перерахували усім мешканцям міста, кажуть в управлінні соціальної політики Тернопільської міськради. Їх отримали 47 тисяч 320 сімей. Не отримали субсидію сім’ї, які станом на 1 травня цього року мали заборгованість зі сплати за житлово-комунальні послуги понад 340 гривень. Таких сімей у Тернополі – близько тисячі. Субсидію їм перерахують не з початку опалювального періоду, а з місяця погашення боргу.

Повідомлення про перерахунок субсидій на опалювалmний період минулого тижня були доставлені в міські ЖЕКи, каже Володимир Сулима.

– Обов’язково мешканцям міста необхідно отримати ці повідомлення, тому що необхідно знати, який розмір субсидії, який розмір обов’язкової частки плати, які норми визначено по воді, по газу, по інших напрямках і для того, щоб можна було контролювати і здійснювати оплату за житлово-комунальні послуги. Тому я ще раз хочу наголосити, що обов’язково потрібно ці повідомлення мешканцям міста отримати, – говорить начальника управління соціальної політики Тернопільської міськради Володимир Сулима.

Попри те, що перерахунок субсидій на опалювальний період завершився, в управлінні соцполітики роботи не поменшало. Люди звертаються за роз’ясненнями та із заявами щодо зміни складу сім’ї та розміру доходів.

– Не менше 100 сімей кожного дня звертаються в управління соцполітики по питанню перерахунку субсидій не в опалювальний, чи неопалювальний період, а у зв’язку із зміною у складі сім’ї. Тобто, хтось зареєструвався в сім’ї, хтось знявся з реєстрації. Також, якщо сім’я придбала якусь річ, або отримала послуги на суму, більшу, ніж 50 тисяч гривень, також це має значення при розрахунку і при призначенні субсидій. Це сім’ї також повинні повідомити управління соціальної політики, – каже Володимир Сулима.

Мінімальна зарплата, яка зросла у січні 2017 до 3200 гривень, на розмір субсидії вплинула, каже Володимир Сулима, адже у багатьох сімей річний дохід збільшився. А саме він є визначальним при призначенні субсидії.