додому духовність У Тернополі заверщилася акція “Мрія в малюнку”

У Тернополі заверщилася акція “Мрія в малюнку”

542

У Тернополі заверщилася акція "Мрія в малюнку". Молодіжна громадська організація "Файне місто" в дитячих будинках Тернополя зібрала півсотні малюнків та продала їх на аукціоні в соціальних мережах. Організації вдалось зібрати одну тисячу гривень. Зі ці гроші "Файне місто" купило подарунки для Тернопільського обласного дитячого будинку для дітей шкільного віку.

У Тернопільському обласному комунальному дитячому будинку для дітей шкільного віку виховують 18 дітей. Це діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування. Навчаються вони у різних школах Тернополя. У дитячому будинку гамірно і весело. Для них – це справжній дім. Працівники закладу роблять усе, щоб діти не почували себе обділеними. Разом роблять уроки, святкувають, придумують цікаві заходи, щонеділі ходять у церкву. Влітку вихованці дитячого будинку відпочивають у літніх таборах. За останніх п'ять років під опіку у прийомну сім'ю із цього закладу пішло семеро дітей.

Євген Вітушинський, директор Тернопільського обласного комунального дитячого будинку для дітей шкільного віку: "Ми підтримуємо з цими сім'ями, з цими дітьми. Цікавимось, як жіти проживають. Діти себе добре почувають. Тут проводимо зустрічі з батьками, і дітьми. Наші діти, які зараз тут у дитячому будинку, спілкуються. Ми задоволені, що діти себе почувають, як вдома".

Допомагають закладу благодійники. Це і великі підприємства, і менші, і звичайні тернополяни. Небайдужих людей у Тернополі багато, запевняє директор. А діти, які живуть у дитбудинку, особливі. Вони талановиті, життєрадісні і щирі, переконує їх вихователь  Марія Улашен. Жінка 22 роки віддала роботі у дитячому будинку, тож з досвіду каже, у вихованні вони потребують терпіння, наполегливості і, головне, любові.

Марія Улашен, вихователь Тернопільського обласного комунального дитячого будинку для дітей шкільного віку: "Щоб вони адаптувалися, до кожної дитини підбирати ключик, бо кожна дитина індивідуальна і в кожному є і добро, і любов, тільки треба старатися, щоб відкрити цю душу і щоб та любов спрацювала. Любов можна викликати тільки любов'ю, витривалістю, терпінням".

Христина Калушка – вихованка дитячого будинку. Дівчина вчиться у 6-у класі 23 школи Тернополя. Христина гарно співає і мріє стати відомою співачкою. А усіх дітей і працівників дитячого будинку називає великою сім'єю.

Христина Калушка, вихованка Тернопільського обласного комунального дитячого будинку для дітей шкільного віку: "Живеться мені тут добре. Маю тут дуже багато друзів, тут зі всіма дружу і спілкуюся добре. Ми дуже любимо гостей, коли до нас приходять. Студенти до нас часто приходять".

Прийшла в гості у дитячий будинок молодь з громадської організації "Файне місто". І прийшли не з пустими руками. За гроші, виручені під час аукціону дитячих малюнків, вихованці дитбудинку отримали спортивний інвентар.

Юлія Абрамчук, член ТММГО "Файне місто": "Більше звертали увагу на такі ігри, які були би цікаві. Такі як боулінг, теніс, бадмінтон, футбол, скакалки. Маленьке свято зробили дітям. Дуже дякуємо всім, хто долучився до акції".

Подібні заходи  "Файне місто" планує проводити і надалі. Члени організації закликають тернополян не залишатися осторонь, а ставати активними учасниками.