додому Головні У Тернополі затримали громадських активістів та адвоката, що вимагали 71 тисячу гривень...

У Тернополі затримали громадських активістів та адвоката, що вимагали 71 тисячу гривень у підприємця

1270

У Тернополі затримали двох представників громадських організацій та адвоката, що вимагали 71 тисячу гривень у підприємця. За ці гроші вони обіцяли не перешкоджати будівництву кіоска в обласному центрі. Підприємцю погрожували знищенням особистого майна, якщо він не заплатить, кажуть в обласній прокуратурі. Триває розслідування у кримінальному провадженні за частиною 2 статті 189 Кримінального Кодексу України (вимагання за попередньою змовою групою осіб). Зараз затримані – під вартою. Усім фігурантам справи вже повідомили про підозру. Найближчим часом суд має обрати міру запобіжних заходів.

26 жовтня 2017 року у прокуратуру звернувся чоловік, який стверджував, що від нього вимагають гроші – 71 тисячу гривень, і перешкоджають будівництву кіоска у Тернополі. Потерпілий сім років працював за кордоном. Нещодавно повернувся додому і вирішив започаткувати бізнес. Виготовив усі необхідні документи, отримав дозволи і розпочав зводити конструкцію.

– Вказана конструкція була повалена, розвалена, фундаменти розбиті невідомими особами, які через деякий проміжок часу самі прийшли до нього і сказали, що будь-які роботи він буде виконувати виключно за оплату, за здійснення оплати 2 з половиною тисячі доларів. Вказані особи зустрічалися і огрожували його дружині, що робіт не буде, поки він не розплатиться, – розповідає заступник прокурора Тернопільської області ІГОР МУКАН.

Так тривало кілька місяців, розповідають у прокуратурі.  Тільки-но підприємець розпочне встановлювати металевий каркас під маф, його відразу ж руйнують. У зв’язку з цим, у слідчому відділі прокуратури Тернопільської області розпочали досудове розслідування. А 31 січня вимагачі грошей, ними виявились двоє представників громадських організацій міста та адвокат, були затримані, кажуть у прокуратурі.

-Безпосередньо один при отриманні, інший , що спонукали і всі дії зробили для передачі грошей. Зразу кажу – чому орган досудового розслідування прокуратура області. Тому що адвокат, він же колишній працівник правоохоронного органу – Національної поліції і він вололдіє спеціальними знаннями, досудове розслідування проводили у вказаному кримінальному провадженні слідчий відділ прокуратури області, процесуальне керівництво здійснювалося відділом процесуального керівництва. В оперативний супровід кримінального провадження здійснювалося виключно власною безпекою Національної поліції в Тернопільській області, – каже заступник прокурора Тернопільської області ІГОР МУКАН.

Зараз затримані – під вартою. Усім фігурантам справи вже повідомили про підозру. Далі звертатимуться до суду щодо проведення запобіжних заходів. Більше того, у прокуратурі повідомляють – внаслідок резонансу, якого набула справа затримання громадських активістів у ЗМІ, сьогодні із подібними заявами на підозрюваних звернулось ще троє постраждалих підприємців. Усі ці обставини будуть враховані в ході подальшого розслідування, кажуть у прокуратурі. Тому, яке покарання може чекати на затриманих у разі визнання їх винними, поки що невідомо.