додому Новини У Тернополі запрацює сім котелень на альтернативних видах палива

У Тернополі запрацює сім котелень на альтернативних видах палива

1324

vlcsnap-2016-10-13-15h31m42s729Протягом опалювального сезону в Тернополі запрацює сім котелень на альтернативних видах палива, які забезпечуватимуть теплом заклади бюджетної сфери. У місті вже змонтовано три таких котельні, роботи на інших тривають.

З 10 жовтня у Тернополі розпочався опалювальний сезон. У той же час у столиці опалення планують подавати лише у соціальних установах, а в інших містах України – з 14 жовтня. Місто зробило усе можливе і розпочало опалювальний сезон вчасно і без аварій.

Поряд з плановими ремонтними роботами, у 25 тернопільських будинках триває програма термомодернізації житлового фонду. Роботи включають утеплення, заміну вікон, ремонт міжпанельних швів та модернізацію внутрішніх комунікацій. В цьому році запускається також пілотний проект роботи котельні на альтернативному паливі. З метою економії на опаленні, але наданні якісних послуг, у місті до кінця року розпочнуть роботу сім котелень на торфяній крихті. Заради реалізації цього проекту було залучено інвестора та побудовано завод із переробки торфу на торф’яні крихти – сировини для котелень.

– В цьому році ми плануємо запустити вже сім таких котелень, це котельні, які працюють на альтернативному виді палива, це на торфяній крошці. Заради цього в Тернополі при залученні інфестора збудований цілий завод по переробці торфу, він буде виробляти сировину для цих котелень. Сьогодні йде співпраця між приватним інвестором, теплокомуненерго, і на цих спільних правах ведеться будівництво 7 котелень. В першу чергу подача тепла з них буде йти для бюджетних установ, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

За рахунок роботи котелень на альтернативних видах палива зменшується споживання газу. За підрахунками фахівців, за опалювальний сезон, завдяки роботі таких котелень, можна зекономити більше 8 тисяч метрів кубічних газу та близько 20 мільйонів гривень. Наразі у Тернополі вже працює подібна котельня на базі третьої лікарні, яка за попередній опалювальний сезон зекономила до 30%.

– Поки 18 мегават – це, в принципі, для Тернополя не малий об’єм теплової енергії, і якщо ми цей сезон відпрацюємо, і будемо мати нормальні результати і економічні і технологічні, то ми і далі будемо нарощувати економічні потужності, – каже заступник міського голови Тернополя Владислав Стемковський.

У роботу котельні планують запустити до кінця цього року.