додому Новини У Тернополі запрацює перший в Україні імерсивний мультифункціональний хаб

У Тернополі запрацює перший в Україні імерсивний мультифункціональний хаб

501
У Тернополі запрацює перший в Україні імерсивний мультифункціональний хаб. Це простір, де кожна людина зможе мати вільний доступ до інноваційних та цифрових технологій. За допомогою сучасної техніки запевняють фахівці, “Віртуальність може стати реальністю”. Подробиці – дивіться далі.
Перший в Україні імерсивний мультифункціональний хаб відкриють у Тернополі. Основна його функція – це вільний доступ для усіх громадян до інноваційних та цифрових технологій. Для користування у хабі планують закупити сучасну техніку: планшети, цифрову інтерактивну дошку та окуляри доповненої реальності.

Олександр Терещенко, директор КП “Тернопільський інформаційно-аналітичний центр”, коментує: “За допомогою цих окулярів лоюдина буде в існуюючому приміщенні бачити там чи іншу людину чи інший предмет і вони спільно можуть співпрацювати з цим. Це важливо саме в навчальному процесі, хто хоче зайнятися 3D-програмуванням.”

Реалізовує хаб команда Тернопільської обласної військової адміністрації на базі Західноукраїнського національного університету за підтримки Міністерства цифрової трансформації України, Сisco System та Програми ООН в Україні.

Оксана Десятнюк, ректор Західноукраїнського національного університету, розповідає: “Наша команда і викладачі, і студенти готові працювати на благо виконання завдань, які поставлені перед імерсивним хабом”.

Усе інноваційне обладнання закупили за гроші іноземних меценатів. Олександр Терещенко розповідає, що завдяки імерсивному мультифункціональному хабу, цифровий рівень регіону – зросте.

Створення імерсивного мультифункціонального хабу відбувається у рамках проєкту про безбар’єрність. Ініціатори проєкту кажуть, розглядають безбар’єрність як фізичну та ментальну доступність кожного громадянина.

Ірина Масло, заступниця керівника ГО “Освітньо-аналітичний центр розвитку громад”, каже: “Ми надзвичайно раді, що виграли цей проєкт і він є надважливим для нашої організації, оскільки власне інклюзія важлива не лише в процесі реалізації, а те що в нас таких людей багато і доступність їм до цифрових технологій, є дуже важливою”.

Фахівці розповідають, планують запустити в роботу імерсивний мультифункціональний хаб до кінця листопада 2023 року.