Головна суспільство У Тернополі замінять усі старі світлофори на нові

У Тернополі замінять усі старі світлофори на нові

308

У Тернополі замінять усі старі світлофори на нові. Тепер замість ламп розжарювання – нові технології. Світлофори будуть світлодіодіодними. Це зручно, економно і довговічно, кажуть у міськраді. 17 перехресть у Тернополі уже обладнали новими світлофорами, а залишилося ще майже 40. Заміна регуляторів і шафи управління на одному перехресті обходиться міському бюджету приблизно у 100 тисяч гривень.

Формула економії проста: один світлофор старого зразка споживає 300 Ват, тоді як новий світлодіодний – 36 Ват. Та економія – це не єдина їхня перевага. Лампи розжарювання часто виходять з ладу і їх доводиться замінювати, а це створює небезпеку під час руху. Термін експлуатації старих світлофорів минув давно. Їхній вік 30, а то й 40 років.  Всього ж у Тернополі 56 перехресть, 17 з них уже обладнали новими світлодіодними світлофорами. Аби замінити всі, витратити треба 1,5-2 мільйона гривень.

– Заплановано на цей рік не менше 500 тисяч гривень, щоб ці роботи провести. Це є необхідність, від якої ми нікуди не дінемся. Ціна, по якій нам вдалося закупити ці об'єкти, є значно нижчою від тої, яка діє сьогодні. Тому місто має значну економію, а поряд з тим буде забезпечена нормальна робота світлофорних об'єктів, – розповів міський голова Тернополя Сергій Надал.

Поряд із заміною самих світлофорів, встановлюють також  нові шафи управління. Коштують вони близько 30 тисяч гривень. Забезпечують такі шафи зв'язок світлофорів із пультом управління.

– Сьогодні є можливість керувати всіма світлофорами безпосередньо з пульту управління. Тобто, в будь-який момент включати режим червоного або зеленого світла, коли потрібно зробити регулювання руху. Гарантійний термін експлуатації цих світлофорів – мінімум 12 років. Тобто 12 років ми економимо на тому, що непотрібно витрачати кошти на їх обслуговування. Вони будуть працювати у безперервному режимі, в економному режимі, – каже Сергій Надал.

– Ми бачимо кожен світлофор в будь-який момент часу і бачимо чи він працює, як він працює. Ми можемо перевести його з режиму програмного в режим органія. Тобто, є зимою слизька дорога, машини на підйом буксують, тому є команда перевести світлофори в "моргаючий" режим. Колись ми добиралися, їхали машиною, стояли у пробках, на це все йшло дуже багато часу. Зараз з пульта керування ми можемо це зробити дуже скоро, – пояснив директор КП "Тернопільміськсвітло" Олег Лехіцький.

Краща і якість зображення на світлодіодних світлофорах, наголошує директор підприємства "Тернопільміськсвітло". Сніг, дощ чи сонячні промені тепер не заважатимуть водіям і пішоходам.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here