додому Головні У Тернополі зʼявилося інклюзивне таксі для перевезення маломобільних воїнів

У Тернополі зʼявилося інклюзивне таксі для перевезення маломобільних воїнів

396

У Тернополі зʼявилося інклюзивне таксі для перевезення маломобільних воїнів. Використовуватимуть ВетеранTaхі захисники та захисниці, які отримали поранення та не мають можливості скористатися власним транспортом, безкоштовно. Таку ініціативу запровадив тернополянин Ярослав Яготін разом зі своєю командою. Як вдалося реалізовували проєкт та чи виїжджав автомобіль – розповідаємо.

Дванадцять днів – від ідеї до її втілення. Саме стільки часу знадобилося тернополянину Ярославу Яготіну та його команді на реалізацію інклюзивного таксі у Тернополі. Його пасажирами будуть захисники та захисниці, які отримали поранення та потребують транспорту для переїзду з пункту А до пункту Б.

Відтепер це вдасться їм реалізувати із допомогою буса, який спеціально адаптований для перевезення маломобільних людей. Таке авто знайшли у Нідерландах. Воно оснащене всім необхідним для зручної поїздки – механічним підіймачем, ременями безпеки та кріпленнями для фіксації крісла колісного. Захисники зможуть користуватися автомобілем у Тернополі та поза його межами.

“Це перевезення між лікарнями. Перевезення від залізничного вокзалу в лікарню, з лікарні на вокзал. Іноді військові, які в області, або у сусідніх областях, хочуть на вихідних побачити родичів, але є складнощі, аби доїхати туди”, – розповів Ярослав Яготін.

Такий проєкт отримав назву “ВетеранTaxi”. Аби автомобіль був помітним на дорогах для водіїв, тернополяни також створили лого – на ньому військовий у кріслі колісному та з автоматом у руках. Цей малюнок є символічним та свідчить про те, що воїн тимчасово перебуває у таких життєвих обставинах, але навіть в таких умовах – є прикладом для інших.

“Я розумію: для військових дуже важливо не відчувати, що вони не такі, як інші. Особливо після поранень. Бо ще 2 місяці тому бігав на посадки, штурмував, а зараз до нього відносяться з жалем . Тому ніякого жалю не проявляємо до цього. Це просто військовий, який отримав під час бойового завдання поранення. Він залишається воїном, всередині він воїн”, – зазначив Ярослав Яготін.

Він вже давно допомагає військовим. Тернополянин часто відвідує захисників на фронті, а також спілкується з ними в тилу. За словами волонтера, завдяки такій ініціативі вдасться висловлювати повагу військовим до їхньої сміливості та героїзму. А також вона допомагатиме нашим ветеранам і ветеранкам повертатися до цивільного життя.

Є така фраза відома, що військовий взяв відповідальність, аби нас захищати, тож ми мусимо взяти відповідальність як суспільство, коли він повернеться. І ось це наша частина відповідальності”, – додав Ярослав Яготін.

ВетеранТаксі перевозитиме маломобільних воїнів у Тернополі та поза його межами – безкоштовно. Аби замовити поїдку, телефонуйте за номером – 096 911 33 55.