додому Новини У Тернополі вже рік працює центр підтримки “яМаріуполь”

У Тернополі вже рік працює центр підтримки “яМаріуполь”

686
Надати комплексну підтримку, допомогти адаптуватись на новому місті. У Тернополі вже рік працює центр підтримки “яМаріуполь”. Послугами установи можуть скористатися жителі Маріуполя та Маріупольського району. Вони можуть отримати гуманітарну, юридичну, соціальну, психологічну та медичну допомоги. Також фахівці шукають варіанти з працевлаштування та тимчасового розміщення. Кількість послуг щоразу зростає. Що вдалося реалізувати за рік роботи – дізнавалась Юлія Пацкаль.
Підтримати людей, які втратили домівки, та допомогти почати життя з початку. Рік тому свої двері для людей, які знайшли прихисток від війни в Тернополі, відкрив Центр підтримки переселенців “яМаріуполь”. Тут почали надавати необхідну допомогу маріупольцям та мешканцям району.

Костянтин Карцев, керівник Центру підтримки переселенців “яМаріуполь”, каже: “Скільки прийде людей, як вони будуть ставитися до цього, які в них потреби. Це все, виникало дуже багато запитань. Але ця невідомість, перед якою ми стояли, ми її дуже легко подолали, бо наші люди. Все ж таки ми їх знаємо, бо ми так само пройшли все це пекло”.

За рік Центр прийняв у себе 1358 переселенців з міста Марії. На місці, люди, які вимушено приїхали до нашого краю через війну, отримують гуманітарну, правову та медичну допомоги. Наразі частина підопічних центру підтримки виїхали за межі країни, або в інші українські міста.

На базі центру працює й дитячий простір, де батьки можуть залишати свою малечу на декілька годин разом з вихователями. Також фахівці шукають варіанти тимчасового житла.

За рік Центр підтримки “яМаріуполь” надав більше 15 тисяч послуг в різних сферах переселенцям, які приїхали до нашого краю. Допомагають тут і з працевлаштуванням. Більша частина працівників центру – маріупольці. Серед них і Ганна Осіна. Жінка разом із сім’єю в березні минулого року приїхала до Тернополя. Історію її родини дивіться завтра у випуску “Провінційні вісті”.