додому суспільство У Тернополі вже є перші потерпілі від морозу

У Тернополі вже є перші потерпілі від морозу

502

У Тернополі вже є перші потерпілі від морозу. За останні дні, кажуть у міській лікарні швидкої допомоги, звернень з травмами внаслідок падінь поменшало, натомість почався сезон переохолоджень та обморожень. Зараз у лікарні три пацієнти з такими діагнозами. Двох з них госпіталізували вчора.

Пан Андрій, обморозив ноги: "Мене так ноги, холодно. Я бутилки збираю. Мене так злапали ноги. Замерз".

Таких, як пан Андрій, у цій палаті ще двоє. Усі безхатченки. У лікарню привезла швидка. Перший пацієнт потрапив сюди минулого тижня з поверхневими ушкодженнями. Інші – у неділю ввечері, з обмороженням обох стоп.

Ярослав Головатий, в. о. зав. відділення термічної травми та пластичної хірургії: "Поступило двоє хворих 30 і 29-річного віку. Без постійного місця проживання. Хворі доставлені швидкою допомогою. У них виявлено холодові термічні ураження обох нижніх кінцівок І і ІІ ст. Ураження поверхневі, їм надана перша медична допомога. Думаю, на другий тиждень будуть виписані зі стаціонару".

Мороз, вологість, вітер, неякісний одяг та взуття, а ще – ослаблений імунітет,- все це може стати причиною обмороження. Особливо чутливі до холоду діти та люди похилого віку, які до того ж мають супутні захворювання – серцево-судинні або ж цукровий діабет. Торік такий випадок закінчився трагічно.

Ярослав Головатий, в. о. зав. відділення термічної травми та пластичної хірургії: "Найважчий випадок був – чоловік з Чортківського району, працює сторожем, був на вулиці всю ніч. В нього була супутня патологія – цукровий діабет, про яку він не знав. В лікарні була вперше виявлена. Довготривале лікування протягом двох місяців. І воно закінчилось інвалідизацією, ампутацією обох верхніх та нижніх кінцівок".

Початок зими відчули й лікарі-травматологи. У них пацієнтів побільшало вдвічі. Щодня до травмпункту міської лікарні швидкої допомоги зверталось з півсотні людей, 15 з них- з вуличними травмами – переломами, вивихами, забиттями. Як тільки у Тернополі розгулялась хуртовина, пацієнтів поменшало.  

Ярослав Чайківський, головний лікар Тернопільської комунальної лікарні швидкої допомоги: "За минулу добу в травмпункт звернулося всього лиш 20 пацієнтів. Із них – лише 5 пацієнтів з вуличними травмами і то травми не важкі, легкої степені".

Це тому, пояснює Ярослав Чайківський, що загалом людей на вулицях міста у вихідні поменшало. Не виходити у таку погоду на вулицю без потреби медики просять і надалі. А тим, хто все ж зібрався кудись, радять бути дуже уважними та обережними.

Ярослав Чайківський, головний лікар Тернопільської комунальної лікарні швидкої допомоги: "Треба взувати зручне взуття. Це особливо стосується жінок, які полюбляють ходити в модельному взутті на високих каблуках. Треба переходити на взуття на танкетці, на низькому каблуці, щоб не було на поліуритановій підошві, щоб не було слизьким на снігу. І бути уважним. Це перш за все. Якщо бути уважним, то можна уникнути різного роду травм".