додому суспільство У Тернополі введуть систему електронного проїзду у тролейбусах

У Тернополі введуть систему електронного проїзду у тролейбусах

395

Спеціальні пристрої – валідатори, якими користуватимуться кондуктори, вже пройшли випробовування. Оплачувати проїзд можна буде як готівкою, так і електронною карткою. Загальна вартість новітнього для Тернополя проекту – близько мільйона гривень.

Валідатори – це спеціальні термінали, з допомогою яких кондкутори прийматимуть оплату за проїзд. Працюють вони за технологією безконтактного з'єднання. Спочатку нову систему запровадять у тролейбусах, дещо згодом так працюватимуть і маршрутні автобуси. Розрахуватися за проїзд можна буде як спеціальною карткою, так і готівкою. Одразу після оплати кондуктор видаватиме талон на проїзд. Наявність проїзних документів перевірятимуть контролери.

Віталій Васильків, керівник підприємства, яке реалізовує програму електронного проїзду: "Кондуктор бере готівку у пасажира, прикладає свою картку і друкує йому квиток. На квитку є інформація: номер тролейбуса, номер маршрута і час оплати. За цим квитком можна проконтролювати, чи пасажир їде перше, чи друге коло. І скористатися цим квитком другий-третій раз не вийде".

Ймовірно, ціна за проїзд для власників карток буде нижчою, ніж для пасажирів, які будуть розраховуватися готівкою. Такий механізм  ще будуть відпрацьовувати. Картки згодом можна буде придбати і поповнювати. Особливі виготовлять для пільговиків, учнів і студентів. Такі нововведення дозволять міській владі контролювати пасажиропотік у транспорті.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Це дасть нам можливість проконтролювати реальну кількість пільговиків: чи дотримуються перевізники тої норми, яка передбачена. Це дасть можливість бачити реальну кількість пільговиків і на яку суму ми зобов'язані давати компенсацію з бюджету за перевезення пільгових категорій пасажирів. І загалом вивести реальну кількість пасажирів".

Мережу розповсюдження карток для проїзду будуть допрацьовувати. У жовтні-листопаді міськрада проведе тендер та усі необхідні процедури, аби валідатори у громадському транспорті запрацювали якнайшвидше.