додому благоустрій У Тернополі встановили ще один паркомат – на вулиці Коперника

У Тернополі встановили ще один паркомат – на вулиці Коперника

432

У Тернополі встановили ще один паркомат на вулиці Коперника. Відтепер залишене на парковці авто коштуватиме його власнику 4 гривні за годину. Незабаром подібні паркомати з'являться на вулицях Шептицького та Живова. Встановлення взяв на себе підприємець, який виграв тендер з надання послуг паркування.

Кабінет Міністрів України ще у грудні 2009 року затвердив нові правила паркування автомобілів. Відповідно до них майданчики для платного паркування обов'язково мають бути обладнані паркувальними автоматами. Міськрада провела тендер серед підприємців, а переможця зобов'язала встановити паркомати. Поки що їх у Тернополі два: на вулиці Йосифа Сліпого і нововстановлений на вулиці Коперника. Згідно договору, на парковці нанесуть триколірну розмітку і тоді вже водію залишеного авто не відкрутитися від оплати. Паралельно з паркоматом працюватиме і паркувальник.

– Основана мета паркувальника – це тримати парковку в нормальному санітарному стані. І, відповідно, коли будуть появлятися питання у тих, хто паркується, надати їм інформаційну допомогу. І, зрозуміло, в певній мірі буде стимулювати наших водіїв, які паркують свої транспортні засоби на платній парковці, щоби все таки вони оплачували, – розповідає начальник управління транспорту та зв'язку Тернопільської міськради Ігор Мединський.

Година паркування відтепер коштуватиме 4 гривні. Чек про оплату потрібно розмістити під вітровим склом.

– Парковка не є особливо дорогою, і не є дешевою. Для того, щоби в хорошому стані цю парковку утримувати, і щоби ротація машин була більшою. Тобто, щоби не просто залишив машину і забув про те, що він її залишив. А щоб ці кільки гривень стимулювали, щоб надати можливість і іншому припаркуватися, щоб вирішити свої справи, – каже Ігор Мединський.