додому культура У Тернополі встановлюють анотаційні дошки із інформацією про зруйновані під час війни...

У Тернополі встановлюють анотаційні дошки із інформацією про зруйновані під час війни будівлі

582

vlcsnap-2016-04-05-16h47m03s722Більше дізнатись про давній Тернопіль, якого вже немає, відтепер зможуть туристи та й самі тернополяни. На історичних будівлях розпочали встановлювати анотаційні дошки із інформацією про зруйновані під час війни архітектурні об’єкти. Перших три таких дошки вже розміщені, до кінця року таких з’явиться ще, як мінімум, десять, обіцяють у Тернопільській міськраді.

У Тернополі з’явились перші три анотаційні дошки із інформацією про місцеві історичні будівлі, зруйновані під час Другої світової війни. Працівникам міськради збирати інформацію та фотографії про них допомагали місцеві краєзнавці. Одна з дошок – на сучасному центральному універмазі, де колись був парафіяльний костьол Пресвятої Діви Марії Неустанної Помочі. А на центральній площі до війни височіла Тернопільська ратуша.

– За адресою бульвар Шевченка, 23 – це табличка, яка показує, що на цьому місці, вірніше, поряд з цим місцем. Тобто, на місці, де на сьогоднішній день знаходиться пам’ятник Пушкіну, і правіше знаходилась Тернопільська ратуша, – розповідає начальник управління стратегічного розвитку Тернополя Юрій Дейнека.

Третя із розміщених анотаційних дошок – на вулиці Юліана Опільського, 1, на приміщенні колишньої швейної фабрики. Тут колись знаходився єзуїтський костел.

– Найближчим часом Ми плануємо розмістити ще 2 таблиці. Алея перед тернопільським замком буде перейменована на алею Яна Тарновського, засновника міста Тернополя. Буде табличка присвячена саме йому і буде оновлена таблиця з QR-кодом на Тернопільському замку. Це буде зроблено до 15 квітня – до Дня замку Тернополя, – каже Юрій Дейнека.

Протягом року таких анотаційних дошок з’явиться ще, як мінімум, 10, обіцяють у міськраді. Вони будуть присвячені не лише історичному минулому та відомим будівлям, а й визначним особам.