Головна Новини У Тернополі вшанували пам’ять жертв війни

У Тернополі вшанували пам’ять жертв війни

496

vlcsnap-2015-06-22-18h00m37s9Сьогодні, 22 червня, в Україні День Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни. 74 роки тому нацистська Німеччина атакувала радянські частини по всій лінії кордону від Балтійського до Чорного моря. Цього дня розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років як частина Другої світової війни. Пам’ять полеглих вшанували у Тернополі. На Військовому кладовищі, що на вулиці Микулинецькій, відслужили панахиду та поклали квіти.

Український напрям, за планом «Барбаросса», у Другій світовій війні був одним з найголовніших. Попри героїзм і мужність військових, на початок грудня 1941 року війська вермахту окупували практично всю територію України. Застала війна і чотирирічного Пилипа Цимбала.

– Німців пам’ятаю, які приїжджали калясками, мотоциклами, людей забирали, худобу забирали, катували… – пригадує тернополянин Пилип Цимбал.

Метою нацистського режиму були підкорення та колонізація України, винищення українців, яких вважали «неповноцінним народом», який не може мати власної держави. Усього за роки окупації в Україні до Німеччини з нашої держави було вивезено понад два мільйони чоловік. Сотні тисяч з них загинули. У Другій світовій війні українці понесли людські втрати більше, ніж Велика Британія, Канада, США та Франція разом узяті. Загальні втрати України у цій війні оцінюються від 8 до 10 мільйонів життів як серед військових, так і серед цивільного населення.

– То ніколи не тре забувати. Батьки, діди, брати гинули в тій війні. Захищали нас. То як їх забути? Не можна…

Пам’ять полеглих вшановують сьогодні по всій Україні. Зокрема, у Тернополі на Військовому кладовищі, що на Микулинецькому кладовищі, за ними відслужили панахиду та поклали квіти.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here