додому суспільство У Тернополі вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років

У Тернополі вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років

356

Масовий, умисно організований радянською владою голод, який призвів до багатомільйонних людських жертв на території Української РСР та Кубані, переважно українців. Це Голодомор 1932–1933 років, що його  у 2006 році український парламент і 24 країни офіційно визнали геноцидом українського народу. Щорічно в останню суботу листопада в Україні вшановують пам'ять жертв голодоморів і політичних репресій. Пам'ять невинно закатованих голодом вісімдесят років тому вшанували хвилиною мовчання та  молитвою і в Тернополі.

Голод 1932-33 років був штучно організований радянською владою. Усі запаси зерна та продуктів у селян примусово відбирали.

– Верхом цинізму у цей період було і те, що держава мала величезні ресурси зерна, більше того, ці ресурси відправлялись на експорт, – розповів заступник голови Тернопільської облдержадміністрації Василь Гецько.

Факт геноциду українського народу визнали 24 країни. Голодомор забрав мільйони людських життів майже на всій території тодішньої радянської України. На Тернопілля радянська влада прийшла пізніше – у тридцять дев'ятому, та навіть ті, чиї родини не знали голоду 32-33 років, сумують разом з усією Україною.

Учасниця поминальних заходів: "Ми родом із Західної України, з Тернопільщини. Родичів в нас не було. Але ми знаєм про ту страшенну трагедію, яка спіткала український народ, і тому ми прийшли сьогодні".

Учасник поминальних заходів: "Просто мої батьки їздили на Хмельниччину і бачили той голод. – І що вони вам розповідали? – Страшні речі. Страшні речі розповідали, коли вони були на жнива на уборці хліба, вони приїхали по рознарядці. Їх відправили до господарів в одну хату, а на печі були голодні діти, які не бачили хліба".

Пам'ять жертв Голодомору вшанували хвилиною мовчання, відслужили панахиду, до хреста на Театральному майдані Тернополя все додавалось  запалених свічок.

– Символічним хрестом, який сформований із свічок та колосків, тернопільська громада доєднується до спільної молитви всіх українців світу за ті мільйони невинно убієнних. Особливість людської пам'яті така, що ми часом забуваємо, що проходить в нашому житті. Пам'ять про Голодомор не повинна стертися,  – нагадує заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.