додому культура У Тернополі вшановувати Тараса Шевченка почнуть вже 7 березня

У Тернополі вшановувати Тараса Шевченка почнуть вже 7 березня

586

9 березня мине 199 років від дня народження Тараса Шевченка. З нагоди річниці у Тернополі запланували провести ряд заходів. Шевченківські дні розпочнуться вони вже завтра, 7 березня, і триватимуть до 13. Упродовж березня в обласному краєзнавчому музеї та в Українському Домі "Перемога" діятимуть тематичні виставки.

Заходи з нагоди 199-ї річниці від дня народження Кобзаря розпочнуться 7 березня в Державному архіві Тернопільської області. Об 11 годині там відкриють виставку архівних документів, пов'язаних із життям і творчістю Тараса Шевченка, а о 12 годині в Українському Домі "Перемога" усіх охочих запрошують на літературні читання. О 15 годині 7 березня тернополян та гостей міста чекають в обласному художньому музеї на виставці картин та поштових листівок, в цей час у "Перемозі" відбуватиметься літературно-мистецьке свято "На вічнім шляху до Тараса".

– Ми ведемо підготовку до ювілейної річниці Шевченківських свят, вже ведуться перемовини про перебування на Тернопіллі лауреатів Шевченківської премії, я сам говорив з редактором "Сучасність" і він пообіцяв такий десант лауреатів Шевченківської премії, щоб ми відвідали літературне Тернопілля і побували в інститутах і в школах, щоб було цікаво, – каже начальник управління культури та мистецтв Тернопільської міськради Олександр Смик.

9 березня о 13 годині до пам'ятника Тарасу Шевченку у Тернополі покладатимуть квіти. Урочистості продовжаться в обласному академічному драмтеатрі. На неділю, 10 березня, також запланували чимало заходів. Зокрема, тернополян та гостей міста запрошують на перегляд документального фільму "Мій Шевченко". Показ відбудеться в Українському Домі "Перемога" о 16 годині.