додому Головні У Тернополі вперше відсвяткували Богоявлення Господнє за новим календарем

У Тернополі вперше відсвяткували Богоявлення Господнє за новим календарем

603
У Тернополі вперше відсвяткували Богоявлення Господнє за новим календарем. Раніше Водохреще завжди припадало на 19 січня. Однак, після 1 вересня 2023 року його дата змінилася. Традиційно у Тернополі основне дійство відбулося біля пам’ятного хреста, встановленого на честь Хрещення Київської Русі, священники Української Греко-католицької церкви та Православної церкви України провели святкову службу освятили воду та помолилися за Україну. Як усе відбувалося – дивіться далі у сюжеті.
Традиційно на набережній Тернопільського ставу біля пам’ятного хреста, встановленого на честь 1020-ї річниці Хрещення Київської Русі, зібралися вірні християнських церков, священники та місцева влада, аби освятити воду з нагоди Водохреща. Цьогоріч у Тернополя та по всій країні, святкують Богоявлення Господнє за новим календарем.

Владика Нестор, митрополит Тернопільський і Кременецький ПЦУ, каже: “В цьому щось є таке символічне, тому що з Хрещення починається життя кожного з нас, як християнина, з Хрещення починається наше членство в церкві, з Хрещення починається кожного народу і з хрещення, якраз почалась проповідь Христа Спасителя”.

У Святому Письмі сказано, що під час хрещення на Ісуса із неба у вигляді голуба зійшов Святий Дух, і пролунав голос Божий, тому свято і називається Богоявленням. До слова, це третє найбільше й завершальне свято різдвяно-новорічного циклу.