додому освіта У Тернополі вперше провели конкурс “Майбутній бізнесмен Тернополя”

У Тернополі вперше провели конкурс “Майбутній бізнесмен Тернополя”

621

"Майбутніх бізнесменів Тернополя" виявили досвідчені підприємці. Конкурс із такою назвою вперше спільно організували управління освіти та науки Тернопільської міської ради, методичний центр науково-освітніх інновацій та моніторингу, школа-економічний ліцей №9 Тернополя та "Клуб обдарованих школярів Тернополя". До фіналу конкурсу пройшли вісім школярів. Усі вони, переконані організатори, – майбутнє нашого міста.

Станіслав Новосад – восьмикласник. Уроків економіки у таких школярів поки немає. Проте це не завадило хлопцю стати наймолодшим учасником фіналу конкурсу "Майбутній бізнесмен Тернополя". Економічі задачі "лускає, мов горіхи".

Станіслав Новосад, учень 8 класу ЗОШ №4 Тернополя: "Я потрапив сюди таким цікавим способом. Я розв'язав в інтернеті три економічних завдання. Мені знадобилося всього 17 хвилин. І я, як найперший з тих, що відправили відповіді до цих завдань, увійшов в фінал".

Аби знайти себе у житті, Станіслав вже тепер приглядається до різних занять. Адже відчуває в собі потенціал і бажання бути корисним рідному місту.

Станіслав Новосад, учень 8 класу ЗОШ №4 Тернополя: "Щоб створити тут бізнес, треба мати бажання. Якщо маєш бажання – це саме головне, що потрібно для бізнесу. І треба мати ту іскру, щоб зайнятися бізнесом. І трохи вмінь потрібно. – А стартовий капітал? – Ну стартовий капітал – це вже другий план".

Використала свій шанс перейняти досвід успішних тернопільських біснесменів і 10-класниця Юля Бахурська.

Юлія Бахурська, учениця 10 класу Тернопільського технічного ліцею: "Я хочу створювати проекти будинків і продавати їх. Таким чином вкладати свої кошти…. Я думаю, в Тернополі можливо втілити таке сімейне підприємство, але точно не великий крупний бізнес".

Оцінювали учасників люди з досвідом, які й самі спробували підприємницького хліба. Конкурентів, кажуть, в ініціативних школярах не бачать. Навпаки, готові допомагати.

Володимир Швайка, бізнесмен, член жюрі: "Оцінка зі сторони жюрі буде проводитися в критеріях: як молода людина бачить розвиток економіки в майбутньому, як оцінює економічний стан регіону та країни на сьогодні і що бачить, що необхідно, щоб змінити це на краще".

Організатори конкурсу переконані: ці школярі впораються з будь-якими завданнями. Адже з понад сотні учасників кастингу, у фінал пройшли лише восьмеро.

Микола Николин, директор комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу: "Творчі, креативні. Ми просто вражені були, коли спілкувалися з цими дітьми, як вони відразу легко входять в контакт, як вони відчувають необхідність висловлювати свої думки, як вони справді мають дуже важливу комунікативну і ділову жилку, яка дуже потрібна для бізнесменів".

Хоча конкурс "Майбутній бізнесмен Тернополя" у місті провели вперше, він не буде останнім, запевняють організатори.