додому суспільство У Тернополі вирішують долю стадіону «Текстерно».

У Тернополі вирішують долю стадіону «Текстерно».

580

Долю стадіону «Текстерно» на вулиці Злуки у Тернополі вирішували сьогодні у міській раді представники усіх сторін. Свої аргументи доносили мешканці прилеглих до стадіону  будинків, орендарі території, забудовник та чиновники. Об'єкт суперечок – стадіон на вулиці Злуки у Тернополі. Раніше цією територією, площею 3 га, безкоштовно користувалось підприємство "Текстерно". Коли у 2002 році постало питання про плату за оренду, землю передали приватному інституту економіки і підприємництва. Платили і прибирали, каже його колишній ректор.

– Ця земля була нам віддана під будівництво спортивного комплексу. Планувалось мале футбольне поле 60 на 90 метрів, комплексна площадка волейбольно-баскетбольна, і там була бадмінтонна, а ми планували тенісні корти, – пояснює колишній ректор ПВНЗ "Інститут економіки і підприємництва" Ольга Біловус.

У 2009 році акредитацію, ліцензію і студентів разом з викладачами передали державному навчальному закладу – технічному інституту. Корпоративні права на інститут економіки і підприємництва отримав приватний підприємець Михайло Матла, який очолив вже не навчальну, а бзнесову структуру і все ж взявся за будівництво. Тоді ж змінили і цільове призначення землі, каже Ольга Білоус. Архітектор забудовника розповідає про плани на неї.

– Там є 7 спортивних майданчиків і є 5 будинків.

Забудовник Михайло Матла ж заперечує:

– В чому моя вина? Ми працюємо згідно чинного законодавства. Порушень в нас ніяких немає.

З забудовою стадіону не згідні мешканці прилеглих до нього будинків. На ньому, кажуть, граються їхні діти, займається молодь. Вимогу до чиновників узагальнили кількома словами – залишити стадіон громаді міста. Люди вимагають від забудовника до 4 квітня знести аварійну на їх думку бетонну стіну, якою підприємець обгороджує стадіон.

– Необхідно припинити будівництво. На це ми вам даємо час до 14 квітня. Третя вимога – розірвати договір оренди з ПВНЗ "Інститут економіки і підприємництва" по стадіону. На це термін до 5 травня. І четверта – віддати стадіон громаді міста, повернути його в комунальну власність, – говорить мешканець буд. №15 на вул. Злуки у Тернополі Андрій Ткаченко.

Чи законно поводились з землею досі і як вийти з конфлікту, щоб не постраждала жодна зі сторін, чиновники, юристи, архітектори, забудовник та самі мешканці думатимуть ще тиждень. Будівництво на цей час заморозять, а бетонну стіну в небезпечних ділянках укріплять. Наступного разу домовились зустрітись у тому ж складі у середу, 9 квітня.

– Міська рада гарантує, що призупиняться будь-які будівельні роботи, ми зобов'яжемо забудовників, вони погодились зупинити роботи. Вирішили протягом тижня часу напрацювати пропозиції стосовно можливості здійснення будівництва за гроші забудовника повноцінного стадіону чи на цій території, чи змістити його в інше місце, але щоб люди, які переживають, що їх діти не будуть мати де грати футбол, були забезпечені спортивним майданчиком, – повідомив міський голова Тернополя Сергій Надал.