
Тисячу років тому — хрестом і молитвою. Сьогодні — зі зброєю в руках і тією ж вірою в серці. 15 липня в Україні відзначають День Державності — свято, що нагадує про витоки нашої історії та тяглість української держави від часів князя Володимира Великого. Ця дата пов’язана з Хрещенням Київської Русі й покликана укріпити нашу національну ідентичність, особливо у час війни. Урочистості з молебнем і освяченням води відбулися і в Тернополі.
Молитвою за Україну і з вірою в Перемогу. У Тернополі відзначили День Державності та 1037-у річницю Хрещення Київської Русі князем Володимиром Великим. Біля пам’ятного Хреста на набережній Тернопільського ставу зібралися представники влади, духовенства та містяни. Священнослужителі провели молебень, освятили воду та благословили християн.
Із прийняттям християнства, ще з 988 року, почав формуватися не лише духовний, а й культурний фундамент української державності. Ці засади залишаються актуальними і сьогодні.
Під час заходу вшанували хвилиною мовчання всіх, хто загинув у боротьбі за Україну. Саме завдяки їхній жертовності ми маємо змогу жити у власній державі. І хоча сьогодні Україна знову виборює право на свободу, ціна державності — як і тисячу років тому — надзвичайно висока.
День Української Державності на офіційному рівні відзначають із 2022 року. Указом Президента його приурочили до Дня Хрещення Київської Русі. У час війни це свято набуло нового змісту — як нагадування про силу віри, спадкоємність державотворення і незламність українського народу.