додому культура У Тернополі відзначили 100 річницю із дня смерті Івана Пулюя

У Тернополі відзначили 100 річницю із дня смерті Івана Пулюя

1075

Перша біблія українською мовою, дослідження Х-променів та популяризація українства на міжнародному рівні. Це заслуги українського громадського діяча та науковця Івана Пулюя, соту річницю від смерті якого сьогодні відзначають в Україні. Його пам’ять вшанували і в Тернопільському національному технічному університеті, який носить ім’я цього визначного науковця.

Ім’я українського вченого та громадського діяча Івана Пулюя вищий навчальний заклад, відомий зараз як Тернопільський національний технічний університет, носить понад 20 років. Річницю смерті  відомого земляка  вирішили  вшанувати урочисто. Тут студенти, викладацький колектив, чиновники і люди, які прийшли згадати науковця. До погруддя ставлять лампадки і несуть квіти. Іван Пулюй – виходець з Тернопільщини, він народився 1845 року у Гримайлові. І хоч більшу частину свого життя провів за кордоном, присвятивши себе науці, проте залишався  справжнім українцем.

 

Іван Пулюй багато зробив для того, аби українське слово звучало не тільки вдома, а й в церкві, школах. Він укладав підручники рідною мовою та разом із Іваном Нечуєм-Левицьким і Пантелеймоном Кулішем переклав Біблію українською, адже знав понад 15 мов.