додому Новини У Тернополі відремонтують замок та призамкову територію

У Тернополі відремонтують замок та призамкову територію

843

vlcsnap-2016-09-28-15h29m30s690Незабаром у Тернополі відремонтують замок та призамкову територію. Над туристичним розвитком цього місця працюють активісти та міська рада Тернополя. Наразі розроблений кошторис реконструкції обох об’єктів. Фінансову підтримку для реалізації проектів шукають у закордонних партнерів.

У Тернополі нещодавно запрацював Туристичний інфоцентр. Та над розвитком міста його керівники працюють уже давно. За останні кілька місяців спільними зусиллями міської ради Тернополя та туристичного інфоцентру під замком відкрили для відвідувачів підземелля. Така цікавинка привертає значну увагу не лише місцевих мешканців, але й туристів. У планах на майбутнє – реконструкція замку. Коштирисна вартість проекту становить майже 560 мільйонів гривень. За фінансовою підтримкою координатори проекту планують звернутися до закордонних партнерів. Окрім реконструкції замку оновлять ще й призамкову територію.

– Територія вже є більше-менш досліджена, ми розуміємо де є фундаменти яких будинків, а зараз потрібно визначити глибину шару ґрунту до історичного рівня і зрозуміти, які шари потрібно знімати, – розповідає директор Туристично-інформаційного центру Тернополя Тарас Ковальчук.

– Сподіваюся, що отой центр, родзинка наша найдревніша частина, вона наблизиться до стандартів туристичного об’єкту. Зараз ще ведуться розмови про будівництво спортивного комплексу, куди може перейти спортивна школа, бо для нас це дуже важливо, – додає заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

Значні зміни чекають і на Архикатедральний собор Тернополя. Наразі уже є розроблений план реконструкції куполів та облаштування оглядового майданчика. У міській раді кажуть, що на реконструкцію запланованих об’єктів у Тернополі піде від трьох до п’яти років.