додому Новини У Тернополі відкрили виставку картин під назвою “Мотанка”

У Тернополі відкрили виставку картин під назвою “Мотанка”

636

Прадавній оберіг, що об’єднується в одне ціле з реальною жінкою: у Тернополі відкрили виставку картин під назвою “Мотанка”. Марта Пітчук – художниця з Івано-Франківська презентувала 23 живописних полотна. Кожна картина присвячена окремому етнічному регіону та написана про українських жінок. Детальніше про виставку у нашому сюжеті.

Кожна із власним характером, думками та поглядами – полотна, що поєднали прадавній оберіг та сучасних українських жінок, презентували у Тернополі. Яскраві, наповнені сенсом та енергетикою картини-мотанки створює художниця Марта Пітчук із Івано-Франківська.

“Починалося з того, що моя мама мотала мотанки, і мені було дуже цікаво завжди уявити, яке б лице могло бути в неї під нитками, під цим хрестом. І тоді я вирішила зобразити ляльку-мотанку, де з-під ниток проглядається обличчя”, – розповіла нам мисткиня.

Полотна з мотанками Марта створює уже 10 років. Її особиста колекція налічує близько 100 робіт. Художниця розповідає: найчастіше ідеї образів приходять їй у снах. Кожна мотанка на виставці є характерною для певного регіону, тому перш, ніж приступити до малювання, Марта ретельно досліджує елементи українського строю.

“На цій картині зображений полтавський головний убір, борщівський язик – прикраса на шиї, запорізька керсетка”, – показала нам Марта.

На живописну виставку “Мотанка” прийшло чимало тернополян та гостей міста. Оригінальність картин відзначили не лише пересічні відвідувачі, а й професійні митці.

“Я дуже тішуся, що той вузлик взяла Марта і ті зерна зараз осівають дорогу, по якій вона йде, а це дорога правдива”, – сказав Богдан Ткачик, народний художник України.

“Це моя улюблена художниця, дуже довго чекала, коли буде виставка. Готова була їхати і в Франківськ, взнала, що в Тернополі виставка – приїхала в Тернопіль”, – розповіла нам львів’янка Оксана.

“Сьогодні перший день весни. І коли заходиш до музею: веселі яскраві кольори і молода художниця. Дуже приємно, що є такі молоді таланти”, – зазначила відвідувачка виставки Юлія.

Мотанки Марти Пітчук побували вже у Сполучених Штатах Америки, Чехії та Бельгії. Тернопіль – третє місто, де представили полотна в Україні. Триватиме виставка до 24 березня у Тернопільському обласному художньому музеї.