додому Новини У Тернополі відкрили “Центр науки” завдяки проекту “Громадський бюджет”

У Тернополі відкрили “Центр науки” завдяки проекту “Громадський бюджет”

1251

Центр науки відкрили у Тернополі. Реалізували його завдяки конкурсу “Громадський бюджет”. У ньому можна побачити ІТ-музей та міні-лабораторії. Організатори кажуть, там працюватимуть молоді науковці. Відвідати Центр можуть усі охочі.

“Центру Науки ” знаходиться на площі Героїв Євромайдану. Організатори розповідають, мета – популяризація науки та освіти серед молоді та розвиток науки в Україні.  Експонати – унікальні. Їх виготовляли у Харкові. Наразі їх тридцять, серед них арфа без струн та самокерований робот. Є й інші, такі як пісок, який стає таким рідким, як вода.

-Ми досягли такого результату, що внас в Тернополі буде такий центр для відпочинку дітей в науці. Вони приходять в школу – вчаться, а тут в науці будуть відпочивати, заодно будуть досліджувати ефекти які можна побачити дуже рідко в природі. Власне як зараз, пісок стає таким рідким як вода, тому що через нього пропущене повітря, – розповідає співзасновник “Центру науки” ВОЛОДИМИР НАКОНЕЧНИЙ.

Одним із експонатів, який дуже сподобався дітям – це географічна платформа, яку можна змінювати.

-Цей експонат демонструє географічні можливості нашої планети. Ми можемо створювати географічний ландшафт, який в уяві дитини. Цей ландшафт перетворюється у таку світлову різноманітність кольорів. Як ви бачите вищі частини темніші, нижні -ніби як вода. Таким чином діти можуть створювати свої ландшафти, пробувати свої фантазії, – каже співзасновник “Центру науки” ВОЛОДИМИР НАКОНЕЧНИЙ.

Грошей, які виділені з громадського бюджету, виявилось замало, кажуть організатори. Проте на цьому не зупиняться. Надалі планують розвивати центр, збільшувати кількість експонатів.

-Центр науки займає 620 метрів квадратних Тут будуть діяти майстерні, лаболаторії, які будуть імпровізовані покищо власне одного міліона дуже мало. Ми хотіли зробити дуже хороші лабораторії. Думаю на наступний рік нам вдасться це зробити. І власне втілити повноцінну ідею центру науки,- розповідає організатор ” Центру науки” ХРИСТИНА БІЛІНСЬКА.

-Це є перший центр, який створено на громадських засадах в україні, а в Тернополі взагалі перший такий центр. Організатори починали з того, що протягом 5 років робили в Тернополі наукові пікніки. У 2017 роця під час голосування на громадському бюджеті ініціатори проекту одні із тих, що здобули перемогу, отримали перемогу отримали фінансування з бюджету міста в розмірі майже мільйон гривень, – каже міський голова Тернополя СЕРГІЙ НАДАЛ.

Відвідувати заклад наразі можна безкоштовно, невдовзі його планують зробити самоокупним. До роботи в “Центрі науки” планують залучати якомога більше школярів і студентів.