додому Новини У Тернополі відкрили пам’ятник «Джурі»

У Тернополі відкрили пам’ятник «Джурі»

554

23 червня у Тернополі відбулось урочисте відкриття пам’ятника «Джурі», у якому взяли участь курсанти Тернопільського професійного коледжу з посиленою військовою та фізичною підготовкою.

Про подію розповіли у коледжі.

Скульптуру встановили у парку Національного відродження у парку без витрачання коштів бюджету громади та виключно за фінансування ініціаторів проєкту.

Пам’ятник «Джурі».

*Джу́ра, або чу́ра — так називали в XVI-XVIII століттях зброєносця, учня козацької старшини. Зазвичай джурами були молоді хлопці. Разом із козаками вони ходили в походи, брали участь у боях. Січ для хлопця-джури була справжньою школою козацтва. Крім навчання військовому мистецтву, джури виконували багато іншої роботи – куховарили, доглядали за хворими та пораненими, служили у церкві.

Залізна скульптура постаті Джури складається з великої кількості шматочків чорного заліза. Юний герой, озброєний шаблею та книгою знань – відважний, сильний, натхненний і водночас тендітний, щемливо молодий, відкритий майбутнім випробовуванням…

Проєкт «Джура» задуманий в 2017 році киянином Дмитром Савенком, котрий є його одноосібним меценатом. Метою проєкту є встановлення на теренах багатьох знакових міст України скульптурних образів юного козака-джури, як символу споконвічної сили духу українців, нездоланності та волі до перемоги

Організаційним партнером виступив благодійний фонд «МіСт» імені Михайла Савенка» (президент фонду Сергій Ісаєнко).

Автори скульпутри – Сергій Кляпетура, Роман Кліщ.

Нагадаємо, 1 травня 2024 року, враховуючи звернення ініціативних громадян, виконавчий комітет Тернопільської міської ради прийняв рішення про встановлення садово-паркової скульптури «Джура».