додому культура У Тернополі відкрили оновлену галерею “Бункермуз”

У Тернополі відкрили оновлену галерею “Бункермуз”

674

У Тернополі відкрили оновлену галерею "Бункермуз". Першою виставкою закладу став  мистецький проект  «Вітрила Часу» постмодерного живописця Дмитра Стецька. Його роботи зберігаються в музеях і галереях Києва, Канева, Львова, Одеси, Хмельницького, Запоріжжжя, за межами України – в Канаді. Діятиме виставка у галереї "Бункермуз" до 6 грудня.

"Час завжди перевіряє на міцність те, що ми зробили. Це стосується і творчості", – каже Дмитро Стецько. «Вітрилах Часу» — сучасна творчість майстра. Його роботи називають "мальованою поезією". Мистецтво у двадцятому столітті вимагає великих форм, стверджує художник. Вони більше розкривають 21 століття. Свої роботи Дмитро Стецько збирає у виставки кожних десять років. Тоді ж і сам оцінює гармонію усіх творів. Цей рік видався плідним для майстра. Виставка "Вітрила часу" у Тернополі – вже третя цього року у Дмитра Стецька. Художник сподівається, "Вітрила часу" припадуть до душі шанувальникам мистецтва.

Дмитро Стецько, художник: "Без підрамників вони нагадують рядно або щось більше від народу, легко сприяймається людьми, дає людям енергетику добру. Може пізнавати людина щось своє, будь-хто із глядачів: і старші, і молоде покоління".

Дмитро Стецько каже про себе – одинак. Не перебуває у спілках, його творчий шлях окремий від інших. Може саме тому вдається художнику зберігати індивідуальність, бути завжди новим. Дмитро Стецько розповідає, його роботи потребують вдумливого бачення. Тому розуміють картини не всі глядачі.

Дмитро Стецько, художник: "Кажуть, що ускладнено їх сприймають. Але енергетично їх затримують, ще і ще хочуть пізнати. Один раз, другий, третій, щоб увійти у твори. Мистецтво для мене – це наука, а не споглядання мистецтва".

Надихають художника на творчість його близькі люди, зокрема дружина Віра. Завдяки саме сім'ї Стецько Тернопіль знають у світі.

Валентина Данилишин, донька художника Степана Данилишина: "Є Дмитро, який проніс свою хоругву з 70-их років до цих пір, не зламався, виріс. Є його славний побратим Віра Стець, яка відома скрізь тим, що пронесла знання про Пінзеля від Бучача до Лувра".

Після виставки Дмитра Стецька тримати високу планку галереї "Бункермуз" буде складно. Начальник міського управління культури каже, у Тернополя вперше з'явилась виставкова зала, яка демонструє роботи такого відомого художника.

Олександр Смик, начальник управління культури Тернопільської міськради: "Якщо говорить про Дмитра Стецька, то це вже постать, яка сягає всеукраїнського, а швидше за все і міждержавного значення. Це ретроперспектива пошуків малярства в Україні. Говорячи про Україну, ми не можемо сьогодні розділить Україну і Дмитра Стецька. І по його переконаннях, і по його роботах".