додому Новини У Тернополі відкрили меморіальну дошку визначному військовому: кому і де саме –...

У Тернополі відкрили меморіальну дошку визначному військовому: кому і де саме – у сюжеті

760

Меморіальну дошку українському полководцю Мирону Тарнавському відкрили у Тернополі, на вулиці його імені. Мирон Тарнавський – командант Легіону УСС, перший генерал-четар та Начальний вождь (головнокомандувач) УГА. Все своє життя присвятив військовій справі.

З початком Української революції виступав за свободу рідного краю, мужньо вів за собою численні військові об’єднання, що очолював, а згодом і Українську Галицьку армію. Договір УГА з добровольчою армією, який деякі дослідники вважають зрадницьким, був вимушеним кроком, на який пішов М. Тарнавський задля порятунку залишків власної армії в боротьбі з трьома ворогами: більшовиками, денікінцями й епідемією тифу.

Невдале завершення боротьби українців за своє самовизначення перешкодили йому свого часу стати справжнім національним героєм, яким, безумовно, він є.

Український полководець, командир Легіону УСС, генерал-чотар та головнокомандувач Української Галицької Армії. Всі ці слова про Мирона Тарнавського, який за свої роки життя прославився досвідом у командувані та великим прагненням доєднатися до збройної боротьби народу за незалежність Батьківщини. В честь нього у Тернополі відкрили меморіальну дошку.

Більше – у сюжеті.