У Тернополі відкрили новий простір під назвою “Екохаб” — місце для розвитку ідей у сфері зеленої економіки та технологій. Його мета — сприяти розробці стратегії або дорожньої карти для сталого розвитку хабів зелених трансформацій у місті. Простір створено в межах проєкту “Мери за економічне зростання”, який фінансується Європейським Союзом і впроваджується Програмою розвитку ООН.
“Ми дуже щасливі побачити, як напрямок зеленої трансформації розвиватиметься в межах “Екохабу” у Тернополі. як представник Програми розвитку ООН в Україні – вітаю вас з цієї подією. Сподіваюся, ми спільно працюватимемо в цій творчій подорожі. Цей хаб буде не тільки фізичним простором, а стане центром комунікації інноваційних рішень щодо майбутнього зелених ініціатив у регіоні,” – розповідає Христофорос Політіс, заступник Постійного представника Програми розвитку ООН в Україні.
“Екохаб” є однією з чотирьох ключових складових проекту “Портфоліо сталих перетворень міста Тернополя”, який спрямований на комплексне вирішення актуальних міських проблем. До ініціативи долучили жителів Файного, аби зрозуміти, яким вони хочуть бачити своє місто.
“Хочу наголосити на тому, що в проекті розвитку нашого міста, який ми сформували на наступні 10 років, пріоритетом є використання інновацій у сфері зеленої енергетики, енергозбереження, а також нових сучасних екологічних проектів. Власне, реалізація цього проекту – Екохабу. Це є один із кроків у здійсненні нашого плану на перспективу”, – розповів міський голова Тернополя, Сергій Надал.
“Ми ніколи це не робили, але наразі нас програма розвитку ООН, проект “Мери за економічне зростання”, сказали, що ви нічого не зробите в громаді, поки ви не послухаєте саму громадськість. Поки не зрозумієте, що потрібно громадськості. І в результаті соціальних дослуховувань, визначили, що громада має бути зеленим і комфортним містом,” – зазначає Тетяна Корчак, керівниця управління економіки, промисловості та праці ТМР.