додому Головні У Тернополі відбувся спеціальний показ українського повнометражного фільму “Довбуш”

У Тернополі відбувся спеціальний показ українського повнометражного фільму “Довбуш”

911
У Тернополі відбувся спеціальний показ українського повнометражного фільму “Довбуш”. Це одна з найбільш очікуваних українських прем’єр не лише цього місяця, а й останніх років. Адже над пригодницько-історичним екшином актори та вся знімальна команда працювали п`ять років. Презентували глядачам фільм та розповіли, чому він вартий до обов`язкового перегляду кожним українцем – представники творчої групи стрічки “Довбуш”. Дивимось.
Одна з найбільш очікуваних українських кінопрем’єр з`явилася на великих екранах в кінотеатрах.
Події фільму “Довбуш” розгортаються в Карпатах на початку 18 століття, коли жорстоке правління польської шляхти змушує гуцулів тікати в гори. Брати, Олекса та Іван Довбуші, опиняються поза законом і стають опришками. Вони шукають помсти панам за вбивство батьків, але починають конфліктувати одне з одним.
Виробництво цієї кінокартини розпочалося ще у 2018 році. Фільм мав вийти у минулому році, однак прем’єру відтермінували через повномасштабне вторгнення росіян в Україну.
Пригодницько-історичний екшн на сьогодні – наймасштабніший та найдорожчий фільм за історію української кіноіндустрії. Його бюджет складає понад 120 мільйонів гривень.

Олесь Санін, режисер фільму “Довбуш”, коментує: “Нам колеги говорять, що коли ми озвучуємо бюджет картини, вони не можуть зрозуміти, в яких одиницях. Тому що вони курс міняють, і нам говорять, що в Європі такий фільм коштував хоча б в десять разів дорожче. В Німеччині – в 20 разів дорожче. У США називають суми близько ста мільйонів доларів”.

Фільм знімали на Закарпатті, Івано-Франківщині, Львівщині, Тернопільщині та у Києві. Над зйомками працювала команда з близько трьох тисяч людей, під стрічку пошили понад тисячу костюмів і збудували з нуля фортецю біля столиці.

Крім українських акторів, у фільмі грають польські та американські. До зйомок долучились навіть не професійні актори – до прикладу, у стрічці можете побачити операторів та режисерів монтажу телеканалу ТВ-4. Одну з головних ролей – Івана Довбуша зіграв актор Франківського театру Олексій Гнатковський. Для нього це дебют у кіно.

Олексій Гнатковський, зіграв роль Івана Довбуша: “Цей фільм – це кіно, коли вам буде соромно признатися друзям, що ви його не бачили. Тому що його будуть бачити всі – від малого до великого”.

Серед акторського складу фільму і наш земляк Роман Ясіновський – уродженець Тернополя.

Роман Ясіновський: “Фільм “Довбуш” це витвір мистецтва, і це є стала величина, зроблена неймовірними кольорами, і неймовірно класними масками. І для мене це є зараз і воно вже буде таким. Цей фільм ввійде в історію, і він для мене не буде таким “я би там щось змінив – не змінив, він є”.

Актори стрічки кажуть: фільм “Довбуш” стане візитною карткою України. Адже на сьогодні покази пригодницько-історичного екшну відбуваються не тільки в українських містах, а й у семи країнах світу.

Це країни Балтії, Чехія, Німеччина, Словаччина, Ізраіль і Корея. Вони зараз почали вже покази. В нас солдаути, забиті щали в цих країнах. В Німеччині, Мюнхені спочатку був проданий зал великий достатньо, за день його розкупили.

Загалом, історичний пригодницький фільм “Довбуш” вийшов у широкий прокат 24 серпня, на День Незалежності України. У Тернополі спецпоказ за участі творчої групи стрічки презентували 30 серпня.