додому культура У Тернополі відбувся перший Всеукраїнський фестиваль дитячого кіно, анімації і телебачення “КіноХвилька”

У Тернополі відбувся перший Всеукраїнський фестиваль дитячого кіно, анімації і телебачення “КіноХвилька”

712

Кастинг на головні ролі, показ мультфільмів, майстер-класи, презентації дитячих програм та багато іншого відбувалось під час першого Всеукраїнського фестивалю дитячого кіно, анімації і телебачення” Кіно Хвилька”, який нещодавно пройшов у Тернополі. Участь у ньому взяла і наша телекомпанія. Зокрема глядачам презентували дитячу телепрограму “Чарівний ключик”.

Головне завдання учасників першого Всеукраїнського фестивалю дитячого кіно, анімації і телебачення “КіноХвилька” – гарний настрій і бажання творити, кажуть організатори. Протягом 7,8, 9 квітня у Палаці кіно, що на вулиці Івана Франка, діти веселилися, дивилися мультики проходили різні майстер-класи. До прикладу, вчилися робити писанки і крапанки.

Під час фестивалю відвідувачі та гості мали змогу не лише відвідати різні майстер-класи, а й подивитися презентації дитячих програм. Ми презентували “Чарівний ключик”. Це щотижнева дитяча програма, яка відкриває двері у неповторну країну дитинства. Її ведучі – діти – захоплено розповідають про те, чим живе дітвора. У програмі – пізнавальні і розважальні рубрики, конкурси, мультфільми. Основна програма виходить у неділю о – 13:30, повтори – вівторок – 11:50; середа – 16:40; п’ятниця – 11:50.

Гостями фестивалю стали фахівці дитячого кіно, анімації і телебачення із різних куточків України. Під час заходу ділилися своїми навиками та оцінювали роботу фестивалю “Кіно Хвилька”.

– Я вже скільки цим займаюся і кажу, що для дітей – це дуже цікава галузь. В подальшому вони можуть цим заробляти. Це не тільки, що ми просто зробили мультик і на цьому забули. Це постійно треба розвивати, розвивати і заохочувати, – розповідає аніматор, відеодизайнер (м. Львів) Роман Дзвонковський.

Загалом під час фестивалю провели три десятка заходів. Серед яких перепис котів, найбільша в Україні листівка до солдатів, кастинг на головну роль у фільмі Анатолія Матешка “Гаврик” та інші. Проте, організатори кажуть, на цьому не зупиняються. До прикладу, у вересні цього року, планують відкрити у Тернополі кіношколу.

– Кіношкола, яка розпочне свою діяльність у вересні цього року. Є попередня домовленості з Національною спілкою кінометографістів України. Є окремо домовленість з режисерами, операторами, акторами, які готові нам вести лекції, читати курси. В якісь мірі семінари, онлайн-лекції, вебінари. В різних формах буде побудовано, – каже організатор першого Всеукраїнського фестивалю “Кіно Хвилька” Леонід Бицюра.

Перший Всеукраїнський фестиваль дитячого кіно, анімації і телебачення “Кіно хвилька” реалізували в рамках програми національних обмінів за фінансування Європейського союзу та національного фонду підтримки демократії ( США). Організатори проекту громадська організація “Творче об’єднання КіноХвиля”.