додому Новини У Тернополі відбувся парафіяльний фестиваль колядок (ВІДЕО)

У Тернополі відбувся парафіяльний фестиваль колядок (ВІДЕО)

2211

Свята в Україні тривають. Хори із Тернополя та  області зібрались минулих вихідних у церкві Святого Апостола Петра, на парафільному фестивалі колядок. Схоже, це свято для нашого міста стає вже традиційним, адже послухати співи зійшлись не лише мешканці міста, а й люди із інших областей України.

Парафіяльний фестиваль колядок у Тернополі розпочав хор Архикатедрального собору непорочного зачаття Пресвятої Богородиці. Розпочали виступ з новорічного віншування, української щедрівки і галицької старовинної колядки. В цьому хорі всього кілька десятків людей різного віку. Далеко не всі професійні співаки, але усіх об’єднує любов до духовної пісні.

– Наш хор є незмінним учасником таких фестивалів. І в попередні роки ми теж брали участь, і в нас в катедрі теж робили таку спільну різдвяну коляду. Такі речі тільки об’єднують всіх християн в ці святкові дні, – розповідає Олена Прудиус, яка співає в Архикатедральному хорі.

Парафіяльний фестиваль колядок під назвою “Веселімся всі разом нині” у Церкві святого апостола Петра відбувається вже втретє. Традиційно збирає найкращих виконавців області та чимало слухачів, аби усім разом разом славити Господа піснею. Виконують колядки та щедрівки, народні та церковні, знані та невідомі широкому загалу.- Часто відвідую цю церкву, дуже її люблю, вона справді, дуже така особлива. Я дуже рада, що відбувся цього року такий фестиваль колядок. Дуже гарно співають. Я дуже чекаю колядку “Народився Бог на санях”, десь наступна має бути, – ділиться тернополянка Ірина.

– Це заохочує людей колядувати, восхваляти Господа народження. Ми з хору міста Збаража, церква Христового Воскресіння. Нам подобається цей фестиваль, ми вже другий раз цього року, – говорить учасниця фестивалю зі Збаражу Анастася-Марія Попадовська.

– Дуже подобається, що в теперішній час багато молоді і багато церков з’їхалося славити Христа в таке світле прекрасне свято. Здоров’я всім, Божої благодаті, миру над нашими головами, – бажає гостя фестивалю з Луцька Оксана.

Під час свята вручили і сертифікати, які підтверджують встановлення місцевих рекордів. Один із них за найвищий дідух Тернополя та Тернопільщини, висотою 8 метрів, отримав народний майстер Ярослав Осадца.


– Встановлено ще один рекорд, дуже яскравий, це наймасовіша коляда-флешмоб з виконання колядки “Добрий вечір тобі, пане господарю”. В ній взяло участь 505 тернополян та гостей міста, – розповів заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра.

Такий сертифікат отримали організатори дійства Андрій Костюк та Юрій Кулик.