додому освіта У Тернополі відбувся фінальний етап ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської...

У Тернополі відбувся фінальний етап ІІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка

1410

У Тернополі відбувся фінальний етап третього Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Цьогоріч в ньому взяла участь молодь з України, Росії, Польщі, Іспанії, Болгарії, Португалії, Грузії, Ірану та інших країн. Серед претендентів на перемогу – 36 учнів та студентів з Тернопільщини.

Серед претендентів на перемогу у фінальному етапі третього Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка – 36 учнів та студентів з Тернопільщини. Як для однієї області – це багато, кажуть освітяни.

Іван Запорожан, начальник управління освіти і науки Тернопільської облдержадміністрації: "Тут практично беруть участь від 5 класу діти, тут є школярі, учні професійно-технічних навчальних закладів, студенти ВНЗ. В кожній категорії відповідно будуть визначатися переможці… Нам завжди приємно, що ми завжди маємо переможців".

Цьогоріч у конкурсі вперше спробувала свої сили і тернополянка Ольга Зарішняк.

Ольга Зарішняк, учениця ЗОШ №17 Тернополя: "Я часто брала участь в різних мовних конкурсах. Але цей цікавий тим, що єдине завдання – написати твір… На міському етапі тема була: "Чи розуміє, на мою думку, Шевченка сучасна молодь? Як? І як мала би розуміти?". А на обласному етапі тема звучала складнувато: "Шевченківський код в сучасній українській літературі кінця 20-початку 21 століття".

Подолавши попередні етапи, дівчина налаштована на перемогу. Проте готова до всього. Адже попередні завдання для конкурсу готували міські, районні та обласні фахівці. Фінальні привезли аж з Міністерства.

Галина Коломоєць, науковий співробітник Інституту інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України: "Наша функція тільки привезти завдання, яке закрите у конверті, пропечатане, ніхто цих завдань не знає, тільки дві чи три, особи, хто з ними працював. Ми роздаємо ці конверти, розпечатуємо сьогодні… Діти виконують ці завдання, тоді роботи ми веземо теж пропечатані, все проштамповано, на Київ, а працюють члени жюрі".

Визначить переможців столичне жюрі. Охочі взяти участь у конкурсі, зможуть зробити це у наступному навчальному році. Зазвичай він стартує восени.