додому Новини У Тернополі відбувся допрем’єрний показ фільму «10 років війни»

У Тернополі відбувся допрем’єрний показ фільму «10 років війни»

532

У Тернополі відбувся допрем’єрний показ фільму «10 років війни». Документальна стрічка розповідає про події, які відбувалися після початку Революції Гідності та російського вторгнення. Фільм презентувала команда проєкту та партнери, які долучились до створення фільму. Тернопіль став третім, де показали кінострічку. Окрім України фільм планують презентувати і за кордоном.

У Тернополі відбувся допрем’єрний показ документального фільму “10 років війни”. Долі героїв стрічки переплітаються з ключовими моментами новітньої історії України, від перших акцій Революції Гідності до активної фази повномасштабного російського вторгнення. Ідея фільму народилася майже рік тому, влітку 2023 року. Команда Еспресо довго розмірковували, який проєкт зробити до 10-річчя створення телеканалу і вирішила зняти документальний фільм, розповідає директорка телеканалу.

У фільмі відображений український спротив. Його герої – громадський активіст Роман Ратушний, його мати, поетка і активістка Світлана Поваляєва, політикиня та журналістка Тетяна Чорновол, парамедикиня Юлія Паєвська (Тайра) – зреагували на Майдан і війну та про те, як змінилось їхнє життя на тлі історичних подій.

Задум команди Еспресо взявся втілювати в життя американський режисер та сценарист Олег Гаренчар. Чоловік мешкає в США, але він традиційно присутній в Україні під час всіх подій – Революція Гідності, війна на Донбасі, повномасштабне вторгнення. Він не зміг приїхати на прем’єру, але записав відеозвернення до глядачів.

Наразі допрем’єрні покази фільму відбуваються у різних містах країни. Тернопіль став третім, де показали кінострічку. Окрім України, фільм демонструватимуть і за кордоном. Згодом його також можна буде подивитися в ефірі телеканалу Еспресо.