додому суспільство У Тернополі відбулось перше засідання штабу громадської безпеки

У Тернополі відбулось перше засідання штабу громадської безпеки

456

Не допустити надзвичайних ситуацій та провокацій і захищати громадський порядок у Тернополі взявся спеціально створений штаб. Сьогодні відбулось його перше засідання. Поки акції протесту у нашому місті проходять мирно, кажуть члени штабу, тому головне його завдання – забезпечити мир і надалі.

Сергій Надал, міський голова Тернополя, голова штабу громадської безпеки: "Я хотів би почути від вас, по ваших округах, чи є якісь надзвичайні події, пов'язані з загрозою громадській безпеці, чи інформація, пов'язана з вивезенням бюджетників: вчителів, лікарів, до Києва".

На вулицях міста, вирішили учасники засідання, треба посилити патрулювання. Акції, які проводять тернополяни, мирні,каже міський голова, тому треба вберегти людей від провокаторів. Проте збільшити кількість міліцейських патрулів можна за рахунок самих депутатів і їх помічників, які крім цього повинні визначити найбільш небезпечні місця у своїх округах. Найнеобхідніше чергування біля адмінбудівель в центрі міста. Захищати права громадян і далі готові правоохоронці, запевнив Андрій Фірман. Жодного затриманого у відділках після акцій, які відбувались в місті, каже, немає. Депутати ж переконані: слів людям вже не достатньо. Як приклад наводять події в інших областях.

Михайло Окаринський, депутат Тернопільської міської ради: "Ми бачимо відеозйомку вже не тільки з Києва, де роздягали чоловіка, не тільки свідчення про тортури і знущання над громадськими активістами. Ми бачимо вже цієї ночі кадри, зняті журналістами, з обласних центрів України: з Запоріжжя, з Черкас, Дніпропетровська і так далі. Міліція прикриває тітушок, тобто стоїть і спостерігає, як кримінальні елементи б'ють, знущаються з політичних активістів і після цього пакує в автозаки побитих активістів.

Андрій Фірман, начальник відділу громадської безпеки міського відділу УМВСУ:  – Міліція не є будь-якою політичною стороною. Міліція поза політикою і знаходиться тільки для забезпечення охорони прав кожного громадянина, щоб не було ніяких провокацій, порушення громадського порядку. Міліція чітко виконує свою роботу. 

– Люди хочуть почути одне: що міліція Тернополя не буде чинити насильства над мирними людьми, – запитує Сергій Надал.

– Міліція насильства над людьми не вчиняє, не піднімає ні на кого руку, не застосовує ніяких засобів в будь-якій ситуації.

Захищати тернополян готові і загони самооборони.

Олександр Варакута, член штабу громадської безпеки Тернополя: "Хто входить в наші підрозділи? Це вояки-ветерани, які пройшли службу в Афганістані, чорнобильці, афганці… Хочу підкреслити, що і жінки, не байдужі до долі України, як берегині так само запрошуються…. Вимога одна: бути патріотом України і вік 21 рік".

Про підозрілі групи людей на вулицях міста, надзвичайні та небезпечні ситуації, провокації тощо тернополян просять повідомляти на гарячу лінію міськради за номером 1580 та 102 в міліцію.