Марафон писанкарства, участь у якому взяли близько 400 учасників: у Тернополі в Центрі науки провели майстерклас з розпису писанок. Долучилися до нього переселенці, діти з багатодітних родин та сім’ї військових, а також родини, що проживають у складних життєвих обставинах.
Його учасники більше дізналися про старовинні українські традиції та ознайомилися із технікою розпису писанок. Разом із донькою доєдналася до писанкового марафону харків’янка Анастасія Хайдарова.
Жінка разом із донькою приїхала у Тернопіль із Харкова, ще на початку повномасштабного вторгнення. Розповідає: такі заходи допомагають на мить відволіктися від реальності і нав’язливих спогадів. Розписує писанку жінка не вперше, розповідає: востаннє це робила ще у школі.
“Чесно кажучи, у школі якось було набагато легше. Не знаю, чому, але сьогодні у мене віск не знімається, але задоволення багато, запах такий гарний”, – ділиться з нами враженнями Анастасія.
До марафону з писанкарства доєдналося як багато дітей, так і людей старшого віку. Юрій Феленко, переселенець з Луганщини, розповідає, що пробує малювати писанку вперше.
“Я трохи вмію малювати, тому мені не важко. Зараз стираю віск та витираю писанку”, – зазначив Сергій.
Вчиться розписувати яйце переселенка з Луганщини Марина. Жінка зізнається: створює писанку вперше.
Тривалість майстеркласу – близько двох годин. Участь у ньому могли взяти до 400 осіб.
“Ми забезпечуємо усіма матеріалами, ми проводимо короткий інструктаж і даємо волю та можливість протягом цих двох годин надихнутися українською традицією, зловити ось цей настрій Великодня, який наближається, незважаючи ні на що”, – зазначила Леся Голик, головна спеціалістка управління молодіжної політики міськради.
Такі майстеркласи проводять для переселенців, дітей з багатодітних родин та сімей військових. Розмальовані власноруч писанки вони зможуть забрати з собою додому. Начальниця молодіжної політики Тернопільської міськради Христина Білінська переконана, що такі заходи допомагають об’єднуватися українцям.
“Передача традицій покоління з покоління і однозначно відродження, тому що я вважаю, що добре було б, якби кожен українець та українка вміли писати писанки, щоб передавати ці традиції своїм дітям”, – додала Христина Білінська.