додому Новини У Тернополі урочисто нагородили «Героїв спортивного року Тернопільщини»

У Тернополі урочисто нагородили «Героїв спортивного року Тернопільщини»

829

У Тернополі урочисто нагородили «Героїв спортивного року Тернопільщини». Серед нагороджених спортсмени та люди, які в різний спосіб підтримували ровиток спорту в області у 2017 році. На церемонії побувала і наша знімальна група.

«Герої спортивного року Тернопільщини » – щорічна нагорода, яку отримують найкращі спортсмени. Цього разу у приміщенні Тернопільської ОДА зібрали тих, чиї досягнення протягом 2017 року були вагомі для нашої області.

– Сьогодні ми збираємо найкращі, тобто це вершина піраміди. Тобто це самі ті обрані, найкращі, самі достойні з тих, які показали найвищі результати протягом 2017 року. Але для того, щоб опинитися тут на цій церемонії, чи для того, щоб преставляти Україну на міжнародних змаганнях, потрібно пройти оцей довгий шлях. Напевно, кожен з оцих спортсменів, які будуть нагороджені починали свою кар’єру у десяти чи дванадцятирічному віці, коли записався у дитячо-юнацьку спортивну школу. Батьки його записали, і от він за шість, вісім чи десять років дійшов до такого спортивного рівня, – розповідає начальник управління фізичної культури та спорту Тернопільської ОДА Віктор Мацикур.

Переможців визначали у номінаціях – «Найкращий спортсмен», “Найкраща спортсменка”, “Тренер року”, “Олімпійські надії” , “Найкращий спортивний організатор”, “Разом з олімпійцями”, “Спортивна журналістика”, “Найкраща спортивна команда, “Сильні духом” .

– Саме такі події акцентують увагу на тих героїв, спортивних, які мають великі досягнення. І це дуже важливо для молодих спортсменів, для юних спортсменів, які повинні розуміти до кого їм тягнутися. Героїв треба знати в обличчя, і ми різними шляхами намагаємося популяризувати наших спортсменів. Тому що це крім того віддання їм шани, це і популяризація спорту, і фіксування уваги на тому, що Тернопільщина правильно веде важливу роль у розвитку спортивної галузі, – каже заступник голови Тернопільської ОДА Юрій Юрик.

У номінації “Найкраща спортсменка” свою нагороду серед інших здобула і Марія Хлян. Дівчина родом зі Скалата Гусятинського району. Вже близько 11 років займається важкою атлетикою.

– Мені подобалась важка атлетика через те, що в мене багато друзів займалися важкою атлетикою. Я пішла просто подивитися, як це. Сподобалося. Я поїхала на змаганння – виграла, і тоді в мене спортивний азарт появився. І так займаюсь, – каже віце-чемпіонка дорослого чемпіонату Європи з важкої атлетики 2018 року Марія Хлян.

Важка атлетика, як і інші види спорту потребує неабиякої витривалості, сили та мужності. Лише щоденні тренування піднімають тебе на одну сходинку вище, аніж ти є. Тому що спортивний успіх отримати непросто, каже дівчина.

Дівчина встигла здобути чималу кількість нагород. Та попри такі досягнення мріє ще виступити на Олімпійських іграх. Нові здобутки наших спортсменів у цьому році лише починатимуться, до прикладу на деяких з них уже чекатиме зимова олімпіада у Кореї.