додому благоустрій У Тернополі у парку Національного відродження поблизу джерела до Дня міста постане...

У Тернополі у парку Національного відродження поблизу джерела до Дня міста постане квітковий годинник

367

На ньому буде зображено герб міста, який обсадять квітами. Циферблат працюватиме від сонячної енергії. Сьогодні там тривають будівельні роботи і облаштування навколишньої території. Далі – встановлюватимуть головний механізм і візьмуться за справу ландшафтні дизайнери.

Чаша споруди, зведеної невизнаною релігійною громадою стала основою для нового об'єкту – квіткового сонячного годинника. У міській раді кажуть: ідей щодо упорядкування цієї території було кілька – пам'ятник, ігровий дитячий майданчик. Зупинились на годиннику. Такі різнобарвні квітучі циферблати ведуть відлік часу уже у багатьох містах України. Тепер буде свій і у Тернополя.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Планується цього тижня завершити основні будівельні роботи, а вже з понеділка буде працювати дизайнер, який буде викладати зображення годинника, будувати сам годинник, налаштовувати його відповідно до сонця і так, щоб ми до 27 серпня мали новий готовий об'єкт. – Чи дороге таке задоволення для міста? – Вартість встановлення об'єкту обійдеться місту до 40 тисяч гривень. Але плоряд з тим, що буде зроблений годинник, потрібно буде зробити благоустрій території навколо годинника і території партку, тому заплановано зробити пішохідні доріжки, підходи і виходи, ще ідуть підрахунки, але це буде приблизно 200 тисяч гривень разом із пішохідними доріжками".

Для  архітектора з Підволочиська затверджений міською радою проект упорядкування території в парку Національного відродження – перша серйозна робота. Молодий фахівець каже – хвилюється і має надію, що тернополяни втіленням задуму будуть задоволені.

Володимир Черкас, архітектор, автор проекту: "Ми даєм нове замощення, нові доріжки, збоку – зелені насадження, щоб було гарно, збільшуємо доріжки ззаді, знімаємо асфальт і додаємо, щоб можна було молодим парам, людям, які схочуть сфотографуватись, підійти, оглянути./// Ми відштовхувались від того, що є. Годинник буде під таким кутом, що буде добре проглядатись з усіх боків – і з лавочок, і з дальньої частини, щоб було усе гарно видно".

Побачити квітковий годинник у всій красі можна буде уже на День міста.