додому благоустрій У Тернополі триває двомісячник благоустрою

У Тернополі триває двомісячник благоустрою

333

У Тернополі триває двомісячник благоустрою. Цього року його розпочали на два тижні раніше, 15 березня. Поприбирати у Тернополі після зими планують до 15 травня. Поки що чистити місто не дозволяє погода. Тому розпочали з санітарної обрізки дерев та внутрішніх робіт. Дату загальноміської толоки ще не називають. А от День довкілля, як і запланували, відбудеться 20 квітня.

Двомісячник благоустрою у Тернополі проводять з 1997 року. Традиційно це відбувається навесні, коли сходить сніг і місто потребує генерального прибирання та озеленення.

Оксана Лобурак, заступник начальника відділу благоустрою та екології управління ЖКГ Тернопільської міськради: "Зараз підприємства, які обслуговують житловий фонд міста в межах можливості розпочали звичайно двомісячник. В основному проводиться робота з санітарної підрізки дерев на прибудинкових територіях ну і такі роботи, які можливо на даний час виконувати – всередині житлового фонду і так далі. Жеки, які запланували собі роботу, якусь санітарну побілку в під'їздах,  ремонт дверей, віконних рам і так далі, то вони поступово по мірі можливості виконують, хоча зараз вони більше задіяні для очищення від снігу території".

Коли погода буде сприятливою – зійде сніг і потепліє, комунальники  візьмуться за інші роботи.

Оксана Лобурак, заступник начальника відділу благоустрою та екології управління ЖКГ Тернопільської міськради: "З очищення доріг, прибудинкових територій, зелених зон в першу чергу, ремонт лавочок, ремонт і фарбування дитячих майданчиків, урни встановлюються, пісочниці, завезення піску – отакі першочергові роботи,які можуть до травня тривати, далі він продовжується, там уже більш такі вагомі роботи, які позволяє весняно-літній період вони виконуються, а першочергові в 2 місяці якраз от очищення горищ, підвалів, приямків, – такі от роботи, які першочергові є для наведення комплексного благоустрою на прибудинкових територіях".

Окрім того, що прибрати насмічене за зиму, підчас двомісячника благоустрою планують і озеленити Тернопіль. До прикладу, у День довкілля 20 квітня запланували акцію міського голови, де започаткують поступову зміну дерев породи "тополя" на адаптовані до місцевих умов дерева декоративних порід.