додому суспільство У Тернополі триває боротьба з несанкціонованою торгівлею

У Тернополі триває боротьба з несанкціонованою торгівлею

488

Боротьба з несанкціонованою торгівлею у Тернополі триває. Вже тиждень працівники муніципальної поліції Тернопільської міської ради разом з міліціонерами від 5 години ранку працюють у посиленому режимі. Рішення негайно ліквідувати в обласному центрі стихійну торгівлю прийняв минулого тижня виконавчий комітет. Створили спеціальну комісію і доручили їй особливу увагу звернути на такі проблемні вулиці як Чорновола, Живова і Шептицького.

Посеред проїжджої частини на вулиці Шептицького стоїть автомобіль. Тут торгують хлібом і хлібо-булочними виробами просто із багажника. Охочих придбати товар чимало. А вихлопні гази від атомобілів, що проїжджають поруч, і пилюка з вулиці людей, схоже, не турбують.

Покупець: "Я весь час купую, тут добрий хліб".

Пан Андрій із села Мшанець Зборівського району, він ж – власник машини з хлібом, каже: все чинять законно.

Пан Андрій, продавець: "-Ну та як, ми на міську раду сплачуємо кожного дня по 30 гривень
– Дозвіл маєте, так?
– Так-так.
– Можете показати?
– А документів коло себе не маю".

Чоловік каже: торгує тут недовго, та й товару привозить небагато, хліб розходиться швидко.

Пан Андрій, продавець: "Нє, та тут пару днів, ми в другому місці, а там заїхати неможливо на ринок, то ми спочатку по магазинах їдемо, а потім заїжаємо сюда".

Йдемо далі і бачимо просто посеред тротуару цілі ряди овочів, фруктів та ягід. Люди ледь розминаються, але небезпепечний товар купують, хоча він не дешевший, ніж на ринку, що знаходиться буквально за кілька метрів.

Сергій Волков, начальник управління муніципальної поліції Тернопільської міськради: "Якщо повністю працювати і примінювати закон, тобто вилучати предмети правопорушення, оцей товар і направляти в суд, тоді можна буде щось позитивне констатувати, а так ради, поки що, ми не даємо. Наш народ бачить, що товар лежить на землі, знає, що не перевірено санстанцією, все одно купують, беруть".

Ігор Шкляр, завідувач сектору взаємодії управління муніципальної поліції Тернопільської міськради: "На відміну від працівників міліції, які працюють по відповідних статтях Кодексу України про адміністративне правопорушення, які мали би забезпечити вилучення товару, ми не маємо таких повноважень, а лише шляхом толерантного спілкування, переконання, ми впливаємо на тих чи інших правопорушників, складаємо адмінпротоколи, коли є явне захаращення тротуарної частини, суттєві перешкоди, якщо створюються, тоді вже ми вживаємо заходи по з'ясуванню тих чи інших осіб".

Вулицю Шептицького кожного дня до 15 години патрулює два працівники муніципальної поліції. Єдине, що їм дозволено – перешкоджати тим, хто чинить незаконно, і складати адмінпротоколи. А от забирати товар вони не мають права. Бо нікому невідомо, яке рішення винесе суд. А холодильних камер, де б за цей час міг зберігатись товар – нема. Якщо суд вирішить товар повернути, то гроші за вилучений товар працівникові мунімипальної поліції, найімовірніше, доведеться повертати з власної кишені.

Сергій Волков, начальник управління муніципальної поліції Тернопільської міськради: "Ми з 5 години ранку вже з понеділка працюєм і вилучаєм предмети захаращення тротуарів, тобто столи, бідони, там, де господаря не можемо знайти, бо ніхто не признається, що він господар, що він тут порушує закон і торгує. Тому зранку, коли ще нема народу, оце все вилучається, загружається і везеться в МШЕД на Тролейбусну, 7, так шо там воно все зберігається".

Та не тільки стихійна торгівля на ринках основна проблема міста. Незаконно встановлені об'єкти також під пильним оком комісії.

Сергій Надал, міський голова Тернополя: "Прийнято рішення про демонтаж об'єкта, літнього майданчика, на вулиці Золотогірська. По-перше, до нас надійшли скарги від багатьох мешканців даної вулиці про те, що об'єкт заважає там громадському порядку, безпеці. Під час перевірки виявили, що дана земельна ділянка була визначена для будівництва там зупинки громадського транспорту, фактично йде використання не за призначенням. Крім того, є висновки санепідемслужби про недотримання санітарних умов. Враховуючи вищенаведені порушення, виконавчий комітет прийняв рішення демонтувати цей об'єкт протягом тижня часу".