додому Новини У Тернополі суворо заборонили збирати гроші з батьків вихованців садків та школярів

У Тернополі суворо заборонили збирати гроші з батьків вихованців садків та школярів

951

vlcsnap-2016-03-18-15h59m05s757У тернопільських дитсадках та школах суворо заборонили збирати гроші з батьків вихованців та школярів. Таке розпорядження підписав міський голова Тернополя. У наказі також зобов’язали педагогічних працівників інформувати керівника закладу про можливі випадки збору коштів у класах чи групах та систематично звітувати перед батьками та педагогами про використані благодійні та спонсорські гроші.

У Тернополі зробили перший і серйозний крок щодо заборони збору грошей із батьків керівництвом шкіл та дитячих садків.

– Заборонено в примусовому порядку будь-кому з керівників шкіл, садочків, чи вихователі, чи нянечки, чи це зауч, збирати в примусовому порядку кошти з батьків учнів загальноосвітніх та вихованців дошкільних навчальних закладів для поточного ремонту та утримання закладів освіти. Тому що прийнято рішення про виділення додаткових коштів для потреб шкіл та дитячих садочків. Це понад 3,5 мільйони гривень і цих грошей вистачить до кінця року. Тепер жоден директор школи чи завідувач дитячого садочку не зможе стверджувати, що його заклад розвалюється, бо заборонили збирати кошти. Звичайно, ми не можемо заборонити батькам, якщо вони мають бажання зробити подарунок чи придбати щось для школи, будь ласка, але в примусовому порядку збирати кошти не мають жодного права, – розповідає міський голова Тернополя Сергій Надал.

Завідувачі садків та директори шкіл в черговий раз провели наради з педагогами та членами батьківських комітетів.

– Я доручила всім вихователям зібрати батьківські комітети та ще раз нагадати їм про заборону збирання коштів і під підпис їх ознайомити, що було зроблено у всіх вікових групах. Були голови та члени батьківських комітетів, вони виступили і були ознайомлені з тим, що заборонено збирати будь-які кошти, – говорить завідувач ДНЗ №9 Світлана Слонецька.

Замість того, щоб збирати гроші з батьків, керівники садків та шкіл їх отримають централізовано з міського бюджету. В управлінні освіти та науки міста переконують: на поточні потреби трьох з половиною мільйонів гривень до кінця цього року для садків та шкіл мало б вистачити.

– Мало це чи багато … Однозначно небагато, коли говорити про заміну вікон, про капітальні ремонти, про придбання нових комп’ютерів, про глобальні ремонти, то ці кошти будуть недостатніми. Але зважаючи на те, що зараз закінчується навчальний рік, час підготовки до нового навчального року кабінетів, я думаю, що це буде велика підмога для керівників загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів, – каже начальник управління освіти та науки Тернопільської міської ради Ольга Похиляк.

Після виділення цих коштів мерія запроваджує дієві механізми контролю за використанням додаткових грошей: директори шкіл та завідувачі дитячих садочків будуть звітувати за використані гроші не лише перед міською радою, а й батьками і громадськими активістами. Якщо ж випадки примусового збору грошей продовжуватимуться, тернополян просять звертатись безпосередньо в управління освіти та науки міста, номер телефону 525694.