додому Новини У Тернополі судитимуть “директора” училища, який зросійщував дітей в Мелітополі

У Тернополі судитимуть “директора” училища, який зросійщував дітей в Мелітополі

509

Три роки позбавлення волі загрожує зраднику, який на посаді «директора училища» допомагав загарбникам зросійщувати молодь та нищити українські книги у тимчасово окупованих районах Запорізької області.

Зловмисником виявився 39-річний житель Мелітополя. Після захоплення міста окупантами він добровільно пішов на співпрацю із так званим «Міністерством освіти Запорізької області рф» та погодився очолити Мелітопольське вище професійне училище.

Слідчими Тернопільського управління СБУ встановлено, що окупаційна адміністрація Запоріжжя перейменувала навчальний заклад на «Государственное учебное заведение «Мелитопольское профессиональное училище №2», а колаборант, перебуваючи на посаді виконувача обов’язків його директора, активно впроваджував в училищі освітні «стандарти» рф.

Зокрема, він зобов’язав підлеглих здійснювати навчання і виховання дітей російською мовою. Також за вказівкою обвинуваченого українські підручники з географії, біології та природознавства були замінені їхніми російськими «аналогами».

Користуючись своїм владним становищем, колаборант активно русифікував навчальний заклад та поширював у ньому кремлівську пропаганду. Щотижня він проводив «загальні лінійки», на яких розповідав про переваги приєднання територій Запорізької області до російської федерації та описував перспективи вступу випускників училища до навчальних закладів країни-агресора.

Оскільки обвинувачений переховується від правосуддя на тимчасово непідконтрольній українській владі території, його оголошено у розшук. Також тривають комплексні заходи для притягнення зловмисника до фактичної відповідальності.