додому освіта У Тернополі стимулюватимуть шкільну творчу молодь проведенням альтернативних олімпіад

У Тернополі стимулюватимуть шкільну творчу молодь проведенням альтернативних олімпіад

387

У Тернополі стимулюватимуть шкільну творчу молодь проведенням альтернативних олімпіад. Сьогодні на сесії Тернопільської міськради прийняли доповнення до міської програми "Освіта. Тернопіль на 2012-2016 роки". На 27-й сесії депутати також доповнили "Програму збереження культурної спадщини Тернополя на 2012-2015 роки", внесли зміни до бюджету міста та розглянули чимало земельних питань.

Аби забезпечити моральне та матеріальне стимулювання і підтримку творчих здібностей учнів, сьогодні депутати Тернопільської міської ради внесли доповнення до  міської програми "Освіта. Тернопіль на 2012-2016 роки".

Ольга Похиляк, начальник управління освіти та науки Тернопільської міськради: "Зараз ми запланували не тільки в Тернополі, в області, а й в Україні проведення альтернативних олімпіад. Одна із таких олімпіад була проведена нещодавно, це гуманітарна олімпіада серед учнів восьмих класів. Як на мене, це дуже результативно, ми вибираємо кращих з кращих діток. І впевнені, що їм треба не тільки моральне, а й матеріальне заохочення".

Марія Бабюк, депутат Тернопільської міськради: "Це не ті радянські олімпіади, які по-різному оцінювалися, це дуже правильно, що це вперше провели в цьому році, за всі довгі роки. Там правильно в програмі вказано, її треба розширювати і з інших напрямків, бо задоволеня надзвичайне було і у громадськості, і у батьків, сподобалося і самим дітям, наскільки правильно, а найголовніше чесно все оцінювалося, дай Боже, щоб область дослухалася до цього і проводилися такі олімпіади на рівні області і на рівні Всеукраїнському".

Тернопільські освітяни хочуть виховувати творчу і патріотичну молодь. Відтак в лютому серед учнів дев'ятих класів проведуть олімпіаду "Тернополезнавство". Начальник управління сім'ї, молоді та спорту міськради Микола Круть розповів про виконання комплексної програми сприяння розвитку молодіжного житлового кредитування. Як зазначив Микола Круть, фінансування цієї програми з державного бюджету відбувалося лише в 2011 році. Кредити отримали чотири тернопільські молоді сім'ї. Наразі мають ввести в експлуатацію тридцятишестиквартирний будинок, в якому ці чотири сім'ї отримають ключі від квартир.

Микола Круть, начальник управління сім'ї, молоді та спорту Тернопільської міськради: "На даний час постановою Кабміну затверджена державна програма придбання доступного житла для молоді. Основним виконавцем даної програми є Міністерство регіонального розвитку. Є затверджена державна програма, зараз Тернопільська обласна рада має затвердити обласну, щоб було розподілено кошти між регіонами і на місто Тернопіль. Вже тоді буде розроблена міська програма доступного житла для молоді".

Тернопільські депутати внесли сьогодні також зміни до бюджету на 2012 рік.

Вікторія Остапчук, заступник міського голови Тернополя: "Відображено перерозподіл загального фонду, зокрема між головними розпорядниками коштів, з метою забезпечення виплати заробітної плати, а також забезпечення діяльності Галицького коледжу. Зокрема, зменшення фінансування органів управління в сумі 370 тисяч, дані кошти спрямовані на виплату стипендій студентам Галицького коледжу та забезпечення виплати заробітної плати органам охорони здоров'я".

Розглянувши ряд інших питань, депутати завершили пленарне засідання 27-ї сесії Тернопільської міськради.