додому Новини У Тернополі стартував міський фестиваль “Великодні мотиви”

У Тернополі стартував міський фестиваль “Великодні мотиви”

269

Співи, гаївки, декорування пасок й крашанок, благодійна ініціатива. Так у Тернополі розпочався традиційний міський фестиваль «Великодні мотиви». Цьогоріч свято об’єднало громаду навколо головного — збереження традицій та бажання допомоги тим, хто потребує цього найбільше.

“Основна мета – це зберегти ті традиції, які є. Передати їх з покоління в покоління. Це те, що дає нам стержень триматися. Це те, за що воюють наші захисники. Вони захищають не лише свої родини, не лише нашу Україну, але і нашу духовні цінності й традиції. Те, чого найбільше бояться наші вороги, те, що вони прагнуть знищити,” – розповів міський голова Тернополя. 

На фестивалі юних гостей вчили розписувати писанки й робити крашанки, виготовляти великодніх янголів, весняних пташок, прикрашати паски. Частину виробів уже готують до передачі на передову — як обереги та частинку свята для наших захисників.

До свята долучилися не лише тернополяни, а й гості зі Сходу країни — зокрема, діти із прифронтових Сум. Вони брали участь у майстер-класах, а ще – протягом трьох днів знайомилися з містом та традиціями Тернополя. Кажуть, для них це — не просто подорож, а нагода перезавантажитися й видихнути.