Головна спорт У Тернополі стартував чемпіонат світу з футболу серед команд українських діаспор

У Тернополі стартував чемпіонат світу з футболу серед команд українських діаспор

333

У Тернополі 27 серпня урочисто відкрили другий Чемпіонат світу з футболу серед українських діаспорних команд. В боротьбі за почесний трофей на центральному стадіоні міста та футбольних полях педуніверситету і у парку Топільче зійшлося вісім команд.

За звання чемпіона світу з футболу у Тернополі зійшлися 7 команд –  українці з Канади, Румунії, Польщі, Придністров'я, Естонії, Білорусі та Іспанії. До них восьмою долучилася команда міської ради, аби сформувати дві повноцінні групи. Відкрили змагання поєдинком Канадців та Естонців. Обидві команди вже грали на чемпіонаті світу ще у минулому році. До цьогорічного турніру підготовленішими виявилися естонці, які перемогли суперників з рахунком 5:1.

Сергій Іщенко, головний тренер команди української діаспори з Естонії: "Тільки три чоловіка зараз з того складу – воротар, бомбардир і другий воротар а так усі молоді – які грають в мене в команді на першість Естонії".

У інших матчах, які окрім центрального стадіону проходили на футбольних полях педуніверситету та у парку Топільче, рахунки також розгромні. Придністров’я, яке минулоріч перемогло у першому чемпіонаті світу, успішно дебютували, перегравши українців з Іспанії  7:0, Білорусь 0:6 поступилася Міській раді Тернополя, Румуни із рахунком 5:0 переграли поляків. Попереду іще два змагальні дні – фінал чемпіонату світу серед команд українських діаспор заплановано на 29 серпня. Окрім цього на діаспорян чекає і культурна програма.

Ігор Бокій, представник міжнародної організації українців "Четверта хвиля": "Ми ще організуєм певні екскурсії по Тернополі, Зарваниця, Лавра – по тих місцях, котрі запам'ятаються для всіх гостей Тернополя".

Водночас Ігор Бокій, який очолює оргкомітет чемпіонату світу з футболу між українськими діаспорами, відзначив цьогорічну  організацію змагання як дуже хорошу.

Ігор Бокій, представник міжнародної організації українців "Четверта хвиля": "Організаційні моменти – звичайно це є фінанси і ця сама велика проблема, котра нарешті і я думаю що з наступними приїздами власне до України, Тернополя буде так же вирішуватись як і зараз вирішилася. За рахунок підприємців, ліги підприємців з Тернополя з "Української справи" ну і не обійшлося звичайно без обласної федерації і без мера, міської ради, котра так само нам допомогла".

Раніше планувалося, що чемпіонат світу проводитиметься почергово у різних містах України, втім, наразі найкраще піти назустріч діаспорянам вдалося Тернополю, який вдруге поспіль приймає змагання.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here