Головна культура У Тернополі стартує тиждень польського кіно

У Тернополі стартує тиждень польського кіно

292

У Тернополі сьогодні стартує фестиваль польського кіно. Тернополяни зможуть побачити 7 найкращих польських фільмів, створених впродовж останніх 4 років, відомих режисерів Анджея  Вайди, Яцека Бромського, Ришарда Бугайського. Два з фільмів засновані на реальних подіях. Це трилер про боротьбу бізнесу з корумпованою державною машиною "Закрита система" режисера Рішарда Бугайського і реалістична драма "Любов" Славоміра Фабіцького про молоде подружжя з провінції, у життя якого втручається третя сторона.

Впродовж останніх 8 років під час фестивалю польського кіно представили близько 50 найновіших польських кінострічок.  В Тернополі 9-й фестиваль стартував прем'єрним показом фільму з уже знаменитої трилогії Анджея  Вайди “Валенса. Людина з надії”.

– Фільм дуже цікавий для нас тим, що він розповідає про Валенсу. Всі події пов'язані з Валенсою, його"Солідарністю", з польською реформацією. Я всіх запрошую тернополян оживити події нашого майдану. які нещодавно відбулися і все-таки як поляки вийшли вперед і на яких пустулатах робили власне основи своєї демократії. Нам це буде повчально, – розповідає начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міськради Олександр Смик.

Польські фільми щодня транслюватимуть в палаці кіно, що на вулиці Івана Франка у Тернополі.

– Перший день – "Валенса – людина надії", другий день психологічна драма Шумовської "В ім'я". Далі йде фільм "Кохання", "Закрита система", "Поглинання", "Містифікація". Завершить фестиваль "Дорожній патруль". Тобто кожен день новий фільм, новий режисер, кожен день нове обличчя польського кіно, – каже Олександр Смик.

Фестиваль польського кіно триватиме до 19 квітня.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here