додому благоустрій У Тернополі сніг із ночі прибирає 50 одиниць техніки

У Тернополі сніг із ночі прибирає 50 одиниць техніки

442

Згори рясний сніг, а під ногами – каша та калюжі. У тернополян – дежавю. Схожа ситуація вже була минулої п'ятниці. Цієї знову повторилась, проте нині – без заторів. Комунальники борються з негодою  ще з ночі. На вулицях міста працює майже півсотні одиниць техніки. Через це скасовувати маршрути громадського транспорту не довелось. Чого не скажеш про приміський. Протягом дня дороги до сіл області все більше замітає.

Ярослав Трощенко, водій рейсового автобуса: "Одна назва тільки дороги, суцільне бездоріжжя. Такого ще не було на шостому десятку мого життя. Яма на ямі. З боку на бік, люди кричать. Друга-третя передача, більше не можна їхати… За Доброволами, як на Підгаєцький район, в'їзд до Підгаєць, найгірше за Летятином, Стрийська траса до Козови вже сніг в пояс. Добре, що морозу нема, бампером прогортається. Та й проїхав".

Водій рейсового автобуса "Бучач-Тернопіль" не стримує емоцій. Маршрут, який щодня проїжджає за дві з половиною години, нині подолав за три з половиною. Разом зі снігом, мовляв, з доріг зійшов і асфальт. Негода тільки додала екстриму. Попри це, прорватися планує і назад, до Бучача. Бо ж під автобусом збираються пасажири. Минулої п'ятниці через негоду на автовокзалі скасували 320 рейсів з 450. Чимало місцевих студентів не поїхали додому на вихідні. Другий тиждень без провіанту, кажуть, – це вже як на війні. Нині – нова спроба виїхати з міста.

Опитування:

" – Не боїмося, бо хочеться додому все-таки… Знаємо, які дороги. Передуває, але надіємось, що все буде нормально".
" – Їду в Монастириськ. – Чому в таку погоду? – Бо мушу все робити, господарка чекає на мене…  – Чи не боїтеся їхати в таку погоду? – А що зробити, як треба, то мушу. Там діти чекають".

Дістатись додому автобусом могли не всі мешканці районів. Ще вранці на маршрути виїхали усі рейсові автобуси. Проте перший рейс для деяких став на сьогодні останнім. На автостанцію "Тернопіль" чимало водіїв поверталося з невтішними новинами, кажуть диспетчери.

Марія Чорна, диспетчер автовокзалу "Тернопіль": "В сторону Почаєва рух припинено, дороги немає, на приміських маршрутах, як Плавуча, немає дороги. Поступило повідомлення, що на Чортків через Буданів теж дорога вже закрита. На Почаїв можна проїхати тільки через Кременець. Від Кременця дорога є на Почаїв".

Не замело хіба залізний транспорт. Жодних рейсів через Тернопіль 22 березня не скасовували, кажуть на залізничному вокзалі. На маршрути без змін виїхав у п'ятницю весь громадський транспорт Тернополя. Не було перешкод і для руху тролейбусів. На дорогах обійшлось без особливих заторів. Комунальники кажуть, спрацювали вчасно. Ще з ночі міські дороги розчищає близько півсотні одиниць техніки.

Микола Лесів, начальник управління ЖКГ Тернопільської міськради: "Вся техніка наявна готова, додатково виділені паливно-мастильні матеріали, заготовлена суміш, крім того ще 20 кубів солі. Практично ми почали працювати з 3 години ночі. На даний час вся техніка працює на вулицях міста. Ми згортаємо снігову суміш, після цього очікуємо мінусову температуру і приступимо до посипки головних магістралей міста".