Головна суспільство У Тернополі ще один рекорд – “Найбільший намальований орнамент вишиванки”

У Тернополі ще один рекорд – “Найбільший намальований орнамент вишиванки”

350

Висота вишиваного рекорду, встановленого у Тернополі,1 метр 55 сантиметрів та довжина 228 метрів. Сьогодні рекорд демонстраційно зареєстрували на паркані вздовж вулиці Бродівської у Тернополі. Долучились до малювання вишиванки і представники молодіжної діаспори з різних країн світу.

Ініціатива створити такий малюнок виникла у вуличного майстра Олега Голубовича, йому допомогав Андрій Васильчишин. Для хлопців це вже друга масштабна акція, кілька місяців тому в Тернополі вже з’явився найбільший алфавіт країни. Цього разу рекорд України зареєстрували у категорії "Масові заходи, розміри" – "Найбільший намальований орнамент вишиванки". Вишиванка – оберіг, каже автор, відтак при в'їзді чи виїзді з міста, орнамент має оберігати Тернопіль. Аби розмалювати паркан двом юнакам, знадобилось плідних 7 днів, 120 літрів білої фарби, 25 червоної та 20 літр чорної.  

Олег Голуюович, ініціатор акції: "Вишиванка – це в першу чергу – оберіг, і я хочу сказати, що цей рекорд ініціювався спільно з обласною радою, для того, щоб оберігати не тільки місто Тернопіль, а й створювати красоту на цій трошки сірій буденності в місті. І ця стіна є найбільшою і найвидимішою серед всіх стін, всіх плит, які є в місті Тернополі".

Долучились до малювання вишиванки і представники молодіжної діаспори з різних країн світу. Кожен охочий гість з-за кордону домальовув частинку орнаменту.

Євген Фесенко, представник діаспори /Росія/: "Це в перший раз, ну, мені здається, що це дуже така правильна справа, тому що приїхали українці зі всіх країн, не всіх, а різних, і країн і коли всі малюють разом, кожен по-черзі, мені здається, що це якось об'єднує. І українці з інших країн, не з України разом це роблять, мені здається, що це дуже чудова ідея".

Ініціатори акції спільно з владою планують новий рекорд. Що саме це буде наразі не кажуть, відомо, що приурочать нове досягнення до свята Покрови 14 жовтня.

Коментарі

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here